Lliga ACB 2000-01

De Wikipedia
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Lliga regular[editar | editar la fonte]

Clasificación final[editar | editar la fonte]

Pos Forno J G P PF PC
1 FC Barcelona 34 29 5 3055 2613
2 Real Madrid CF 34 27 7 2788 2519
3 TAU Cerámica 34 27 7 2888 2452
4 Unicaja Málaga 34 27 7 2883 2582
5 Pamesa Valencia 34 22 12 2760 2622
6 Adecco Estudiantes 34 21 13 2767 2698
7 Jabón Pardo Fuenlabrada 34 20 14 2752 2669
8 Fórum Valladolid CB 34 16 18 2759 2795
9 Casademont Girona 34 15 19 2733 2797
10 Cáceres CB 34 14 20 2650 2732
11 Breogán Universidade 34 13 21 2669 2722
12 Caja San Fernando 34 13 21 2605 2642
13 Canaries Telecom 34 12 22 2591 2808
14 Joventut Badalona 34 11 23 2692 2820
15 Xixón Baloncestu 34 11 23 2643 2823
16 Cantabria Llobos 34 10 24 2484 2894
17 Proaguas Costablanca 34 9 25 2554 2846
18 Club Ourense Baloncestu 34 9 25 2630 2869
Campeón, Eurolliga
Clasificaos pa la Eurolliga
Clasificaos pa la Copa Saporta
Clasificaos pa la Copa Korać
Baxen a Lliga LEB

J = Partíos Xugaos; G = Partíos Ganaos; P = Partíos perdíos; PF = Puntos a favor; PC = Puntos en contra

Play Off pol títulu[editar | editar la fonte]

Cuartos de final Semifinales Final
     
                   
       
  1 FC Barcelona  3
  8 Fórum Valladolid CB  0  
  1 FC Barcelona  3
    4 Unicaja Málaga  0  
  4 Unicaja Málaga  3
  5 Pamesa Valencia  1  
  1 FC Barcelona  3
    2 Real Madrid CF  0
  3 TAU Cerámica  3
  6 Adecco Estudiantes  1  
  3 TAU Cerámica  2
    2 Real Madrid CF  3  
  2 Real Madrid CF  3
  7 Jabón Pardo Fuenla.  0  
Campeón de la Lliga ACB 2000-01
FC Barcelona
Décimu segundu títulu

Nominaciones[editar | editar la fonte]

MVP de la Temporada[editar | editar la fonte]

Posición Xugador Forno
Nala-pívot Bandera de Estaos Xuníos d'América Lou Ruca Xixón Baloncestu

MVP de la final[editar | editar la fonte]

Posición Xugador Forno
Nala-pívot Bandera d'España Pau Gasol FC Barcelona

Xugador de la xornada[editar | editar la fonte]

Xornada Xugador Forno Valoración
1 Bandera de Estaos Xuníos d'América Devin Davis Breogán Universidade 40
2 Bandera de Australia Martin Cattalini Caja San Fernando 35
3 Bandera de Croacia Velimir Perasović Jabón Pardo Fuenlabrada 37
4 Bandera de Estaos Xuníos d'América Aaron Swinson Club Ourense Baloncestu 36
5 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lou Ruca Xixón Baloncestu 36
6 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lou Ruca Xixón Baloncestu 38
7 Bandera d'España Román Montañez Fórum Valladolid CB 32
8-9 Bandera de Estaos Xuníos d'América John Williams Fórum Valladolid CB 32,5
10 Bandera de Estaos Xuníos d'América Derrick Alston Pamesa Valencia 36
11 Bandera d'España Joaquín Ruiz Lorente Cantabria Llobos 38
12 Bandera d'España Nacho Rodía Pamesa Valencia 34
13 Bandera de Estaos Xuníos d'América A.J. Bramlett Fórum Valladolid CB 38
14-15 Bandera de Croacia Velimir Perasović Jabón Pardo Fuenlabrada 35
16 Bandera de Estaos Xuníos d'América Stephen Howard Xixón Baloncestu 45
17 Bandera de Estaos Xuníos d'América Derrick Alston Pamesa Valencia 40
18 Bandera de Estaos Xuníos d'América Bernard Hopkins Pamesa Valencia 42
18 Bandera de Estaos Xuníos d'América Bobby Martin Canaries Telecom 42
19 Bandera de Estaos Xuníos d'América Derrick Alston Pamesa Valencia 39
20-21 Bandera d'España Xavi Fernández Canaries Telecom 24
22 Bandera de Croacia Veljko Mršić Unicaja Málaga 30
23 Bandera de Estaos Xuníos d'América Aaron Swinson Club Ourense Baloncestu 37
24 Bandera de Estaos Xuníos d'América Devin Davis Breogán Universidade 36
25 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lou Ruca Xixón Baloncestu 48
26 Bandera de Estaos Xuníos d'América Steve Payne Cantabria Llobos 41
27 Bandera de Lituania Arturas Karnisovas FC Barcelona 44
28 Bandera d'Alemaña Ademola Okulaja Casademont Girona 42
29 Bandera d'España José Antonio Paraísu Cáceres CB 32
30-31 Bandera de Estaos Xuníos d'América David Wood Jabón Pardo Fuenlabrada 32
32 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lou Ruca Xixón Baloncestu 42
33 Bandera d'España Felipe Reyes Adecco Estudiantes 38
34 Bandera de Estaos Xuníos d'América Marques Bragg Club Ourense Baloncestu 32

Xugador del mes[editar | editar la fonte]

Mes Xornaes Xugador Forno Valoración
Octubre 1-3 Bandera de Estaos Xuníos d'América Elmer Bennett TAU Cerámica 29,5
Payares 4-8 Bandera de Estaos Xuníos d'América Richard Scott Caja San Fernando 30,4
Avientu 9-13 Bandera de Estaos Xuníos d'América Derrick Alston Pamesa Valencia 28
Xineru 14-17 Bandera de Croacia Velimir Perasović Jabón Pardo Fuenlabrada 32,8
Febreru 18-22 Bandera de Estaos Xuníos d'América Derrick Alston Pamesa Valencia 26,2
Marzu 23-26 Bandera de Estaos Xuníos d'América Steve Payne Cantabria Llobos 28,3
Abril 27-31 Bandera d'Alemaña Ademola Okulaja Casademont Girona 28
Mayu 32-34 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lou Ruca Xixón Baloncestu 31

Datos de los clubes[editar | editar la fonte]

Equipos por comunidaes autónomes[editar | editar la fonte]

Comunidá autónoma !

width=25|Nᵘ

Equipo
Flag of Catalonia.svg Cataluña 3 Casademont Girona, FC Barcelona y Joventut Badalona
Bandera de la Comunidá de Madrid Comunidá de Madrid 3 Adecco Estudiantes, Jabón Pardo Fuenlabrada y Real Madrid CF
simple Andalucía 2 Caja San Fernando y Unicaja Málaga
Flag of the Valencian Community (2x3).svg Comunidá Valenciana 2 Pamesa Valencia y Proaguas Costablanca
Flag of Galicia.svg Galicia 2 Breogán Universidade y Club Ourense Baloncestu
Flag of Asturias.svg Asturies 1 Xixón Baloncestu
Flag of Cantabria (Official).svg Cantabria 1 Cantabria Llobos
Flag of Castile and León.svg Castiella y Llión 1 Fórum Valladolid CB
Bandera de Estremadura Estremadura 1 Cáceres CB
Flag of the Canary Islands (simple).svg Islles Canaries 1 Canaries Telecom
Ikurrina País Vascu 1 TAU Cerámica

Ver tamién[editar | editar la fonte]


Predecesor:
Temporada 1999-00
Lliga ACB
2000-01
Socesor:
Temporada 2001-02



Liga ACB 2000-01