Copa del Rei de fútbol 2010-11

De Uiquipedia
Saltar a: navegación, buscar

La Copa del Rei de fútbol 2010-11 ye una competición entamada pola RFEF na que xueguen 83 equipos de Primera División, Segunda División, Segunda División B y Tercera División. El tornéu da una plaza pa la cuarta ronda de la Liga Europa de la UEFA 2011-12.

Sistema de competición[editar | editar la fonte]

Equipos qu'entamen la competición nesta ronda Equipos que vienen de la ronda anterior
Primer ronda
(43 equipos)
  • Campeones de grupu de Tercera División na temporada 2009-10(1) (18)
  • Equipos de Segunda División B que xugaron la fase ascensu na temporada 2009-10 y nun xubieron (12)
  • Equipos de los cuatro grupos de Segunda División B meyor clasificaos na temporada 2009-10 (9)
  • Equipos que na temporada 2009-10 baxaron de Segunda División a Segunda División B (4)
Segunda ronda
(45 equipos)
A (25)
  • Ganadores de la primer ronda (18)
  • Equipos nun empareyaos na primer ronda (7)
B (20)
  • Equipos de Segunda División na temporada 2010-11(2) (20)
Tercer ronda
(23 equipos)
A (13)
  • Ganadores de la segunda ronda (12)
  • Equipu nun empareyáu na segunda ronda (1)
B (10)
  • Ganadores de la segunda ronda (10)
Fase final(3)
(32 equipos)
A (14)
  • Equipos de Primera División xugando competición europea na temporada 2010-11 (7)
  • Ganadores de la tercer ronda (6)
  • Equipu nun empareyáu na tercer ronda (1)
B (18)
  • Restu d'equipos de Primera División (13)
  • Ganadores de la tercer ronda (5)

(1) Si'l campeón d'un grupu foi un equipu filial, participa l'equipu non filial d'esi grupu meyor clasificáu.
(2) Sacante'l Villarreal B y el Barcelona Atlètic, por ser equipos filiales.
(3) Dempués de la fase de 1/16 de final, pal restu d'eliminatories rífense los empareyamientos ente tolos equipos que siguen en competición.

Calendariu[editar | editar la fonte]

  • Primer ronda: 25 d'agostu de 2010.
  • Segunda ronda: 1 de setiembre de 2010.
  • Tercer ronda: 8 de setiembre de 2010.
  • 1/16 de final: 27 d'ochobre y 10 de payares de 2010.
  • 1/8 de final: 22 d'avientu de 2010 y 5 de xineru de 2011.
  • 1/4 de final: 12 y 19 de xineru de 2011.
  • Semifinales: 26 de xineru y 2 de febreru de 2011.
  • Final: 20 d'abril de 2011.

Competición[editar | editar la fonte]

Primer ronda[editar | editar la fonte]

La primer ronda xugáronla 18 equipos campeones de grupu de Tercera División na temporada 2009-10 (sacante los filiales, que fueron sustituyíos polos segundos clasificaos del so grupu), los 12 equipos que na temporada 2009-10 xugaron la fase d'ascensu de Segunda División B a Segunda División y nun xubieron, los 9 equipos con mayor puntuación clasificaos a partir del 5u puestu en Segunda División B na temporada 2009-10 y los 4 equipos que baxaron de Segunda División a Segunda División B na temporada 2009-10.

Na rifa pa empareyar a los equipos siguiéronse criterios de prosimidá, y 7 d'ellos quedaron ensin pareya, pasándo automáticamente a la segunda ronda. Esta eliminatoria xugóse los díes 21, 24 y 25 d'agostu de 2010, a ún solu partíu, nel campu del equipu de menor categoría (o nel del primeru en salir na rifa, si los dos son de la mesma).

Llocal Resultáu Visitante
Universidad de Las Palmas CF 1-0 CD Leganés
Pontevedra CF 0-1 CD Guadalajara
CD Badajoz 4-0 CD Corralejo
Real Unión de Irún 1-0 Burgos CF
Club Portugalete 3-2 SD Noja
Deportivo Alavés 0-1 UD Logroñés
Real Oviedo 1-0 (t.e.) SD Eibar
Caudal Deportivo 4-3 (t.e.) CF Palencia
SD Oyonesa 0-3 CD Tudelano
Benidorm CF 0-0 (pen. 3-5) Orihuela CF
CE L´Hospitalet 2-1 CD Denia
CF Gandia 1-2 UE Sant Andreu
Ontinyent CF 0-2 CD Castellón
Deportivo Teruel 0-0 (pen. 5-4) Atlético Baleares
AD Ceuta 4-1 At. Mancha Real
La Roda CF 1-2 Deportivo Alcalá
UD Puertollano 0-0 (pen. 0-3) Real Murcia
AD Parla 1-5 Cádiz CF

Pasen automáticamente a la segunda ronda: CD Alcoyano, UD Melilla, Jumilla CF, CCD Cerceda, Real Jaén, Lucena CF y Polideportivo Ejido.

Segunda ronda[editar | editar la fonte]

Pa la segunda ronda, los equipos dividiéronse en dos grupos:

  • Grupu A: colos 18 equipos ganadores de la primer ronda y los 7 equipos que quedaron ensin empareyar.
  • Grupu B: colos 20 equipos de la Segunda Divisón 2010-11, sacante'l Villarreal B y el Barcelona Atlètic, por ser filiales.

Ún de los equipos del grupu A quedó ensin empareyar. Esta eliminatoria xugóse'l día 1 de setiembre de 2010, a ún solu partíu, nel campu del equipu que determinara la rifa.

Local Resultáu Visitante
CD Castellón 2-3 Club Portugalete
CD Badajoz 2-0 (t.e.) Real Jaen
Cádiz CF 3-1 CE L´Hospitalet
CD Teruel 0-1 Real Unión
AD Ceuta 2-1 CD Guadalajara
CD Tudelano 0-2 Lucena CF
UD Logroñés 0-0 (pen. 4-3) CCD Cerceda
Deportivo Alcalá 1-3 (t.e.) UE Sant Andreu
Real Oviedo 2-2 (pen. 4-5) Real Murcia CF
Poli Ejido 1-0 Alcoyano
Caudal Deportivo 0-1 (t.e.) Universidad de Las Palmas CF
Jumilla CF 0-1 (t.e.) UD Melilla
Córdoba CF 1-0 (t.e.) CD Numancia
Albacete 0-2 Granada CF
FC Cartagena 1-3 Rayo Vallecano
Ponferradina 2-0 Recreativo de Huelva
Real Betis 2-1 UD Salamanca
Real Valladolid CF 5-3 UD Las Palmas
AD Alcorcón 3-2 (t.e.) Celta de Vigo
Elche CF 4-1 CD Tenerife
Girona FC 1-1 (pen. 3-5) SD Huesca
Gimnàstic de Tarragona 1-2 Xerez CD

Pasa automáticamente a la tercer ronda: Orihuela CF.

Tercer ronda[editar | editar la fonte]

Pa la tercer ronda, los equipos siguen dividíos en dos grupos:

  • Grupu A: colos 12 equipos ganadores de la segunda ronda y el que quedó ensin empareyar nesa mesma ronda.
  • Grupu B: colos 10 equipos de la Segunda Divisón 2010-11 que ganaron na segunda ronda.

La rifa d'esta ronda fízose'l día 2 de setiembre a les 12 la mañana. Ún de los equipos del grupu A quedó ensin empareyar y pasó al grupu A de 1/16 de final direutamente. Esta eliminatoria xugóse'l día 8 de setiembre de 2010, a ún solu partíu, nel campu del equipu que determinara la rifa. Por culpa del mal estáu del terrén de xuegu de Santo Domingo, el partíu ente l'Alcorcón y la Ponferradina xugóse'l 15 de setiembre de 2010.

Local Resultáu Visitante
UD Melilla 2-2 (pen. 6-7) AD Ceuta
CD Badajoz 0-2 UD Logroñés
Lucena CF 0-1 Universidad de Las Palmas CF
UE Sant Andreu 0-1 Real Murcia CF
Poli Ejido 1-0 Cádiz CF
Real Unión 1-0 (t.e.) Orihuela CF
Granada CF 2-2 (pen. 4-5) Real Betis
Real Valladolid 1-0 SD Huesca
Córdoba CF 2-1 Rayo Vallecano
Elche CF 1-2 Xerez CD
AD Alcorcón 1-1 (pen. 3-1) Ponferradina

Pasa automáticamente a 1/16 de final: Club Portugalete.

Dieciseisavos de final[editar | editar la fonte]

Nesta ronda entamaron la competición los equipos que xueguen en Primera División na temporada 2010-11. La rifa fízose'l 22 de setiembre de 2010 a les 13:00 hores na Ciudá del Fútbol de Las Rozas (Madrid). Pa facer los empareyamientos, caltúvose la dixebra de los equipos en dos grupos estremaos:

  • Grupu A: colos 7 equipos de Segunda División B y Tercera que siguen na competición, más los equipos de Primera División que xueguen competición europea. Rifóse de manera tala que los equipos de Primera División nun s'enfrentaren ente ellos.
  • Grupu B: colos 5 equipos de Segunda División que pasaron l'anterior ronda, más los equipos de Primera División que nun xueguen comeptición europea. Rifóse de manera tala que los equipos de Segunda División s'enfrenten con equipos de Primera División.

Esta ronda xugóse a doble partíu, siendo'l primeru nel campu del equipu que xuega na categoría más baxa (o nel campu del equipu que primero salió na rifa, si los dos xueguen na mesma categoría). Los partíos d'ida xugáronse al rodiu del 27 d'ochobre de 2010 y los de vuelta del 10 de payares de 2010.

Ida Vuelta Global
Real Murcia CF vs. Real Madrid 0 - 0 1 - 5 1 - 5
Real Unión vs. Sevilla CF 0 - 4 1 - 6 1 - 10
UD Logroñés vs. Valencia CF 0 - 3 1 - 4 1 - 7
AD Ceuta vs. FC Barcelona 0 - 2 1 - 5 1 - 7
Poli Ejido vs. Villarreal CF 1 - 1 0 - 2 1 - 3
Universidad de Las Palmas CF vs. Atlético de Madrid 0 - 5 1 - 1 1 - 6
Club Portugalete vs. Getafe CF 1 - 1 0 - 0 0 - 0
Real Betis vs. Real Zaragoza 0 - 1 2 - 1 2 - 2
Xerez CD vs. UD Levante 2 - 3 2 - 1 4 - 4
Córdoba CF vs. Racing de Santander 2 - 0 1 - 3 (t.e.) 3 - 3
AD Alcorcón vs. Athletic Club de Bilbao 0 - 1 0 - 2 0 - 3
Real Valladolid vs. RCD Espanyol 0 - 2 1 - 1 1 - 3
Real Sociedad vs. UD Almería 2 - 3 1 - 2 3 - 5
CD Osasuna vs. RC Deportivo de la Coruña 1 - 1 1 - 2 2 - 3
Hércules CF vs. Málaga CF 0 - 0 2 - 3 2 - 3
RCD Mallorca vs. Sporting de Gijón 3 - 1 2 - 2 5 - 3