Usuariu:Rsg/Llista de parroquies

De Wikipedia
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Esta llista ye xenerada automáticamente dende Wikidata anovada por Listeriabot.
¡Les ediciones feches nel área de la llista perderánse nel siguiente anovamientu!

A Veiga[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A veiga - Ríu Suarón.jpg
A Veiga Q2511834 2924 9.79 1609
Abres Q331319 187 10.49 128
Guiar (Vegadeo, Asturias).jpg
Guiar Q1553435 28 5.55 31
Meredo Q828936 200 27.87 163
Crucero de Paramios (Vegadeo, Asturias).jpg
Paramios Q2051698 81 9.89 57
Piantón (Vegadeo, Asturias).jpg
Piantón Q829037 465 19.17 293


Amieva[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Amieva, Asturias.jpg
Amieva Q470955 78 50.21 80
Sames Asturias España 640x480.jpg
Mian Q471465 265 19.45 191
Samartín Q471467 163 10.41 111
San Román, Amieva, Asturias.jpg
San Román Q471440 14 7.64 9
Sebarga Q471453 162 26.19 118


Avilés[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Puerto de Avilés.jpg
Avilés Q531129 74459 8.78 34244
La Madalena de Corros Q1135379 538 2.5 284
Miranda Q987665
San Cristoba Q987656 2022 4.02 425
San Xuan de Nieva Q987700
Valliniello Q987841


Ayande[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Berducedo1.jpg
Berducedo Q818870 134 26.63 90
Besullo, Asturias.jpg
Bisuyu Q600783 88 14.14 40
Bustantigo, Asturias.jpg
Bustantigo Q426706
Aytoallande.jpg
La Puela Q1341106
Lago, Asturias.jpg
Llago Q121632
Linares, Allande, Asturias.jpg
Ḷḷinares Q1017838
Lomesok.png
Ḷḷomes Q609307
Parajas, Asturias.jpg
Paraxes Q1018038
Samartín Q1018084
San Salvador Q1018074
Santa Coloma, Asturias.jpg
Santa Colomba Q1428114
San Emiliano, Allande.jpg
Santo Miyao Q997845
Viḷḷabaser Q1018072
Viḷḷagrufe Q1018040
Viḷḷar de Sapos Q1017881
VILLAVERDE, Allande.jpg
Viḷḷaverde Q1018070
Celón, Asturias.jpg
Zalón Q1017850


Ayer[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Beyo Q471489 245 16.29 160
Bo Q892941 396 6.9 294
Cabanaquinta Q1018067 1401 4.71 755
Caborana, Aller, Asturias.jpg
Caborana Q1017802 1485 3.69
Iglesia parroquial de Casomera, Aller, Asturias.jpg
Casomera Q386912 147 67.59 183
Conforcos, Aller, Asturias.jpg
Conforcos Q471497 32 8.9 37
CUERIGO. Aller, Asturias.jpg
Cuergo Q471493 62 3.89 72
El Pino, Aller, Asturias.jpg
El Pino Q1018057 771 87.89 547
Llamas, Aller, Asturias.jpg
Ḷḷamas Q471470 73 6.99 49
Moreda, Aller, Asturias.jpg
Morea Q963662 4331 27.98 2547
Murias 1.JPG
Murias Q471429 149 47.59 112
Nembra (Aller, Asturias).jpg
Nembra Q471484 341 22.2 227
Pelugano.jpg
Peḷḷuno Q161835 184 15.18 168
Pineres.jpg
Piñeres Q471432 613 16.1 520
San Juan de Riomera 003.jpg
Santibanes de la Fuente Q471506 369 10.3 264
Vista-general-iglesia-san-vicente-serrapio.jpg
Serrapio Q471474 134 13.09 116
Emplazamiento-torre-soto-02.jpg
Soto Q471435 225 10.1 152
Vega Q471503 153 6.8 151


Balmonte[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Mayo-junio 2005 011.jpg
Almurfe Q987586 36 5.96 49
Agüera, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Augüera Q399656
Belmonte-de-Miranda.jpg
Balmonte Q816109 607 32.52 406
Begega, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Bixega Q814285
Iglesia parroquial de Castañedo, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Castañéu Q527362
Cuevas-belmonte.jpg
Cuevas Q987600
Las Estacas, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Las Estacas Q987695
Llamoso, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Ḷḷamosu Q987677
Lleiguarda Q616485
Montovo, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Montoubu Q987669
Quintana, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Quintana Q987603
San Martín de Ondes 1, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Samartín d'Ondes Q987674
Lodón (Belmonte de Miranda, Asturias).jpg
Samartín de Llodón Q987626
Iglesia parroquial de San Bartolomé, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
San Bartolomé Q987649
Vigaña, Belmonte de Miranda, Asturias.jpg
Vigaña Q987646 23 6.36 27


Bimenes[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Santu Medero Q1017844 737 15.94 630
Iglesia de San Julián de Bimenes.jpg
Santuyano Q1018028 755 11.82 489
Iglesia de Santa María, Suares.jpg
Suares Q1017873 245 5.34 198


Bual[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A Ronda Q634838
Boal, Asturias.jpg
Bual Q4931241
Castry.jpg
Castriyón Q987609
Doiras Q987920
Llebredo Q56605048 10 4.36 9
Rozadas Q5295886
Serandinas, Boal, Asturias.jpg
Serandías Q568403


Cabrales[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Arenas cabrales.jpg
Arenas Q1026373
Palacio del Mayorazgo, Iguanzo - 3.jpg
Berodia Q826967
Bulnes Asturies.jpg
Bulnes Q1004663
Carreña Q1018032 390 19.95 218
Casa de Cernuda - 02.jpg
Po Q829027
Prau Q828978
Casa María (Puertas de Cabrales).jpg
Puertas Q829045
SotresPanorama.jpg
Sotres Q2037537
Tielvi Q828958


Cabranes[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Fresnéu Q850300 257 11.09
Graméu Q850328 37 1.61
Pandenes Q850333 66 1.63
Santolaya Q850308 346 5.85 344
Torazu Q987594 227 8.36
Museu Escuela Rural Asturies.JPG
Viñón Q5198358


Candamu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Aces Q845280 59 2.31 56
PA120024 CUERO 650.jpg
Cueru Q845277 176 2.61 87
Fenoeda Q837841 196 7.21 131
Grullos Q132493
Llameiru Q837821
Murias Q837813
Praúa Q845108
San Román Q527623
San Tisu Q845299
Ventosa Q597951


Cangas del Narcea[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Abanceña Q5175408
Adralés Q4684690
Ambres Q4741720
Auguera Q4821627
Bergame Q4891430
Berguñu Q4891743
Bimeda Q4913737
Besullo.jpg
Bisuyu Q4918624 182 20.06 91
Carbachu Q5037833
Carceda Q5038140
Castañéu (Cangas) Q5049633
Cibea Q5119223
Cibuyu Q629937
Courias Q2880530
Fontes de Corveiru Q5198522 28 11.98 15
La Riela Q5195492
Larna Q971893
Las Montañas Q5196384
Ḷḷarón Q5195471 10
Ḷḷinares Q5195518
Ḷḷumés Q6549974
Maganes Q6729678
Mieldes Q5196112
Monesteriu d'Ermu Q5195576
Naviegu Q5196074 157 16.8 84
Noceda Q5198405
Oubachu Q5198280
Ounón Q5198584
Piñera Q5198570
Pousada de Rengos Q5198384
Robléu de Teinás Q5195264
Samartín de Sierra Q927209
San Cristóbal Q5198366
San Pedru Culiema Q9073698
San Pedru d'Arbas Q5199161
San Xulianu Q5195235
Santa Marina Q6047889 140 5.35 66
Santianes Q943483
Santiáu de Sierra Q5199156
Santolaya (Cangas) Q5192599
Trones Q5196937
Tubongu Q5195529
Veiga de Rengos Q5199436 270 22.06 142
Veigaḷḷagar Q7918266
Viḷḷacibrán Q5196903
Viḷḷalái Q5195478
Viḷḷarmental Q5195461
Viḷḷatexil Q5195491
Xarceléi Q5196860
Xedré Q5199205
Xichón Q5562456 54
Xinestosu Q5195530


Cangues d'Onís[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Santa Eulalia de Abamia - 09.jpg
Abamia Q4663339 523 14.47 327
Congas de Onis.JPG
Cangues d'Onís Q3326365
Covandoga01.jpg
Cuadonga Q1018048 2.54
La Riera Q5199257
Llabra Q5196515
Margolles Q5195116 231 19.01
Mestas de Con Q11182524
Samartín de Grazanes Q5196222
San Vicente de Triongo (Asturias).jpg
Triongu Q5195332 266 12.45 118
Villanueva Q9094085
Zardón Q8066710


Caravia[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Playa de la Espasa, Caravia, Asturias - panoramio.jpg
Caravia Q5037808 226 5.31 164
Prado, Caravia Alta, Caravia, Asturias.jpg
Caravia l'Alta Q5037810 246 8.05 255


Carreño[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Albandi Q4709028 663 1.82 475
Ambás Q4742030
Candaspuerto.jpg
Candás Q5008805 7193 2.21 3822
Central térmica de Aboño.jpg
Carrió Q5046488 138 2.31
El Pieloro Q5195458
Llorgozana.jpg
Llorgozana Q5199176
Perlora Q5195037
Prevera Q5195114 192 5.74
Priendes Q5195460
Quimarán Q5196888
Tamón Q5196396


Castrillón[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Playon de bayas.jpg
Bayas Q812106 6.25
El Puertu Q5199216 501 2.38 261
Naveces Q845295
Iglesia de San Cipriano 009.jpg
Piarnu Q5198707
Salinas Q5196052
Samartín de L'Aspra Q6493822 11455 4.36 4513
Samiguel de Quiloñu Q609741
Santiagu'l Monte Q7420394


Castropol[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Figueras01.jpg
As Figueiras Q3330125 661 1.89 476
Balmonte Q4852368 185 40.87 89
Barres Q4863395 589 7.16 312
Castropol (parroquia) Q5050824 525 1.58 365
Piñeira Q5198665 386 21.49 193
Presno Q955903 280 24.44 131
San Xuan de Moldes Q5062999 382 7.58 165
Siares Q5195581 201 10.33 83
Tol Q5196360 301 10.43 117


Casu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Bueres Q4985568 140 27.17 119
Caleao.jpg
Caliao Q5019204 142 49.97 143
Coballes Q5138688 89 8.65 84
El Campu Q3775140 322 13.22 257
El Tozu Q9089303
La Felguerina Q5195997
Sobrecastiellu Q5195526
Tañes Q7682564
Tarna Q5197067


Colunga[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Carrandi Q5046017
Colunga Q5296116
Gobiendes Q5575504
La Isla Q6463193
La Riera Q5198637
Parish and port of Lastres.JPG
Llastres Q1022266
Lliberdón Q5195325
Llue Q6699559
Pernús Q11260742
Pivierda Q7199639 76
Sales Q11009721
San Xuan de la Duz Q7414631


Corvera[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Corvera city council.jpg
Cancienes Q5031476 1702 11.75 692
Les Vegues Q850321 7479 1.72 3159
Los Campos Q987651 3197 1.01 1128
Molleda.JPG
Molleda Q5198261 748 5.47 269
Solís Q5198550 391 14.2 153
San Vicente de Trasona church.jpg
Tresona Q1018062 1996 8.32 942
Villa Q987683 358 3.54 139


Cuaña[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Cartavio Q837789 9.7
Cuaña Q5247517
Folgueiras Q266792
Mouguías Q837793
Trelles Q837809
Villacondide Q829602


Cuideiru[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Cudillero1.jpg
Cuideiru Q5192533
Nuviana Q5199457
Ouviñana Q3751178
Piñera Q5196179
Samartín de Lluiña Q5195459
Soutu Lluiña Q5195544


Degaña[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Aytodegana.jpg
Degaña Q163192 282 46.64 158
Trabáu Q1026738 25 11.94 12
Zarréu Q1017856 671 28.58 369


Eilao[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A Ronda Q7365522 15.6
Buyaso Q4996694 16.07
Eilao Q5998774 39.88
Eirías Q829061 25.65
Xío Q828943 5.5


El Franco[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A Braña Q1798642
La Caridad (El Franco, Asturias).jpg
A Caridá Q837797
Arancedo Q625915
Llebredo Q837767
Llebredo Q69988565 42 6.58 22
Miudes Q837781
San Xuan de Prendonés Q2108740
Valdepares Q837801
Villalmarzo Q2526058


El Valle Altu de Peñamellera[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Alles - 1.jpg
Alles Q4732161 166 19.41 147
Cáraves Q5196255 18 7.84 13
Llonín Q6662199 68 6.54 63
Mier Q11031918 64 15.98 58
Vista parcial d'Oceñu.JPG
Oceño Q7076288 57 18.69 22
Rozagás Q7375309 25 10.86 16
Pueblu wiki.jpg
Ruenes Q5199223 108 10.95 133
Trescares1.jpg
Trescares Q5195407 38 1.92 30


El Valle Baḥu de Peñamellera[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Abándames Q336830
Alevia Q952743
Buelles Q1001735 113 9.77
Cuñaba Q1146809
Merodiu Q1741189
Panes Q952756 568 15.33
Sieḥu Q2284208 94 2.41
Tobes Q2437671 101


Gozón[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
0804banugues 026.jpg
Bañugues Q3775146 611 2.6 358
Bocines Q4936268
Cardo Q5038762
Eres Q5738222
Llaviana Q5195535
Vista de la iglesia de Santa Maria de Luanco.jpg
Lluanco Q859804
Mazaneda (Gozón) Q10992983
Samartín de Podes Q7206709
Santiao d'Ambiedes Q4741417
Santolaya (Gozón) Q6991056
Verdicio Q7921115
Viodo Q7932984
Vioño (Gozón).JPG
Vioño Q5196011


Grandas de Salime[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A Mesa Q829010
Grandas de Salime Q828997 684 29.45 456
Negueira Q829018
Penafonte Q829095
Trabada Q581483
Villarpedre Q828987
Vitos Q828965


Grau[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Ambás Grado.JPG
Ambás Q4742032 22 3.83 35
Báscones (Grado, Asturias).jpg
Báscones Q5004852 237 7.46
Berció Q4891111 97 1.72
Escueles de Cabruñana.JPG
Cabruñana Q5015856 43 2.82
Castañedo (Grado, Asturias).jpg
Castañéu (Grau) Q5049630 228 4.94
Cuaya Q5138014 120 14.81
Ref.0315..jpg
El Freisnu Q5198702 117 7.86
Grau Q5198431
La Mata (Grado, Asturias).jpg
La Mata Q2834823 486 12.49
Las Villas (Grao, Asturias).jpg
Las Villas Q5198612 17 13.32
P7090263 peniaflor Grado.jpg
Peñaflor Q953838
Pereda Q5195493
Rañeces Q5195202
Ilesia de Restiellu.jpg
Restiellu Q5195158
Rodiles Q5195447 57 7.66 33
RubianoGrado.JPG
Rubianu Q5195510
Horreodesama.JPG
Sama Q3470603 130 15.92 136
Samartín Q5195546
Capiella de San Adrianu (San Adrianu, Gráu).jpg
San Adrianu Q5196086 0 8.88 0
Villapañada (Grado, Asturias).jpg
San Xuan Q5198238
Santa María Grau Q5196199
Santa María Villandás Q5198335 74 12.4 135
Santianes (Grado, Asturias).jpg
Santianes de Molenes Q2917614 122 11.9 160
Sorribas, Grado 04.jpg
Sorribas Q5127961 25 4.14 35
Tolinas (Grado, Asturias).jpg
Tolinas Q7814274
Bayo (Grao, Asturias).jpg
Vayu Q4874680
Vigaña (Grao, Asturias).jpg
Vigaña Q5198389 20 3.94 31
Ilesia de Villamarín.jpg
Villamarín Q5198675 20 8.46 59


Ibias[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A Estierna Q1018035
Cecos Q845287
Marentes Q611773
Os Coutos Q845291
Piliceira Q845267
San Cremente Q749861
Santantolín Q2219222
Sena Q2269607
Seroiro Q2273809
Taladriz Q845322
Tormaleo Q1766678


Illas[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Illas Q3826768 13.31
La Peral Q987692 6.9
Villa Q2524787 5.9


La Ribera[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Ferreros Q13147177 808 4.32
Soto Ribera Q21716750
Teyego Q3462486


Les Regueres[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Biedes.jpg
Biedes Q857174 255 10.53 128
L'Escampleru Q987597
Santuyanu Q1340313
Sotu Les Regueres Q987660
Tresmonte Q975548
Valdunu Q987640


Llanera[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Ables Q5655159
Arlós Q5704331
Bonielles Q5128492
Cayés Q8343049
Ferroñes Q8961493
Puente de Piedra en Lugo de Llanera.jpg
Llugo Q23013344 4683 16.48 1696
Pruvia Q13147927
Rondiella Q9070639
San Cucao Q13148009
Santa Cruz (Llanera) Q13148016
Villardebeyo Q6712268 674 12.7


Llanes[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Andrín (Llanes) Q4760308
Ardisana Q2185508
Church at Niembro 3 com.jpg
Barru Q679700
Caldueñu Q5019124
Carranzo Q5046021
Iglesia de San Salvador de Celorio.jpg
Celoriu Q3326357
Cue Q16554061
Ḥontoria Q978566
La Borbolla Q5195504
Los Carriles Q48918843 98 56
Meré Q6821040
Naves Q837784
Nueva Q1522401
Pendueles Q13147864
Po Q7206081
Porrúa Q5195357
Posada Q2880646
Pría - Iglesia de San Pedro.jpg
Pría Q837776
Rales (Llanes) Q15696740
Tresgrandas Q3818084
Peña-Tu de Vidiago.jpg
Vidiago Q5194796


Llangréu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Barros Q4863828
Ciañu.jpg
Ciañu Q5119208
Duro image.JPG
La Felguera Q1018102 10.12
La Venta (Llangréu) Q10979243
Lada Q950996
Riañu Q7322196
Casa'l conceyu llangreu.jpg
Sama Q3775049
Tiuya Q3321981


Llaviana[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Carrio Q5046459
L'Aldea.jpg
El Condao Q1017831 572 17.68 407
Museo Palacio Valdés.JPG
Entrialgo Q10979461
La Pola Llaviana Q1018052
Llorío Q650557
Tiraña Q3826738
Tolivia Q3777068
Villoria Q1520366 1079


Mieres[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Baíña Q4875264 267 6.07 250
Santuariu martires cosme y damian.jpg
Cuna Q13146976 453 5.26 303
Figareo Q16567878 2072 6.17 1506
Gaḷḷegos Q5195128 246 11.33 177
La Peña Q20618779 779 6.78 564
La Rebollá Q20618902 317 2.84 269
Lloreo Q20619634 536 9.52 461
Casa'l conceyu mieres.jpg
Mieres (parroquia) Q6843841 22901 2.32 12212
Mieres Extrarradio Q20619930 1301 7.39 894
Santa Cruz Q974056 881 3.75 727
Santa Rosa Q5198506 1473 24.99 1213
Santuyano Q20620756 1099 2.63 527
Siana Q25931675 762 10.53 578
Monumento al minero jubilado Turón Asturias.jpg
Turón Q5198306 3670 25.3 2571
Urbiés Q20620890 273 17.3 446
Ilesia Santa Eulalia d'Uxo.jpg
Uxo Q5199183 1932 3.8 1347


Morcín[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Iglesia de la parroquia de San Miguel de Argame 0103.jpg
Argame Q644070
Iglesia de la parroquia de San Antonio de la Foz 0118.jpg
La Foz Q987616 880 11.17 539
Presa de Los Alfilorios.jpg
La Piñera Q6464444 268 7.01 120
Peñerudes 0024.jpg
Peñerúes Q5198558 215 4.76
San Esteban Q987634 205 12.95 135
San Sebastián Q5198921
Santa Eulalia de Morcín.jpg
Santolaya Q526601


Muros[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Muros (parroquia) Q3821533
San Esteban de Pravia.jpg
San Esteban Q1018065 2.31


Nava[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Cecea Q5055867
Cuenya Q5192598
El Remediu Q5196346
Nava Q13147802 3827 35.99 1838
Priandi Q7242517
Tresali Q6152251


Navia[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Andés Q2849196
Anlleo Q3330114
Church of Polavieja.jpg
La Polavieya Q3329990 9.58
Navia Q5195449
Piñeira Q3330143
Puerto de Vega 01 by-dpc.jpg
Veiga Q3314267 4.74
Villanova Q5196169
Church of Villapedre.jpg
Viḷḷapedre Q3329949


Noreña[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Ceis Q3776066 77 1.56 39
Iglesia de Santa María de Noreña.jpg
Noreña Q3776056 5124 3.84 1845
Santa Marina Q3826785 9 0.26 5


Onís[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Güensucesu Q13146829 114 46.05 75
San Antoniu Q20618946 149 14.53 85
Torre de Sirviella - 09.jpg
Santolaya Q13147836 480 14.84 277


Parres[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Bode Q25931480 61 3.34 67
Cayarga Q56648555 59 7.79 65
Cofiñu Q611470
Fíos Q5195242
La Güera Deu Q20618615
Arriondas - Villa Juanita.jpg
Les Arriondes Q20619217 3205 6.78 1483
Llerandi.jpeg
Llerandi Q5198728
Los Montes Q56597619 24 4.55 34
Margolles Q5997176
Nevares Q56634455 117 3.86 115
Parres Q56648379 416 16.08 258
Pendás Q56648497 61 2.94 82
Santitomás Q56648533 301 18.52 198
Sorribes Q56649081 40 0.4 73
Viabañu Q25578712 377 18.22 533


Pezós[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Pezós Q13147875 156 38.97 155


Piloña[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Anayo Q488743 118 8.8 132
Beloncio (Piloña, Asturias).jpg
Belonciu Q167224 320 30.12 262
Borines (Piloña, Asturias).jpg
Boriñes Q893593 179 13.04 212
Cerecea Q1054900 184 18.01 178
Coya (Piloña, Asturias).jpg
Coya Q999064 350 11.22 289
El Tozu Q16897447 20 1.61 37
Espinaredo (Piloña, Asturias).jpg
Espinaréu Q936774 137 47.24 121
L'Arteosa Q706414 86 10.11 106
L'Infiestu Q9008407 2430 2.62 1313
La Marea Q1798930 60 2.22 73
Lodeña (Piloña, Asturias).jpg
Lludeña Q1867747 46 5.05 34
Los Montes Q57389711 106 20.95 104
Miyares Q1940936 177 3.95 142
Pintueles Q67216442 156 9.8 159
Ques (Piloña, Asturias).jpg
Ques Q7271392 124 5.97 128
San Román Q1548466 242 7.11 183
Santana de Maza Q1914548
Sorribes (Piloña, Asturias).jpg
Sorribes Q1719328 22


Ponga[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Abiegos Q320906
Carangres Q1035390
Casielles (Ponga) Q782774
Vista de Priesca (Ponga).JPG
Cazu Q779067 152 15.97 182
El Beyu Q2219666 37 6.75 20
17970003.JPG
San Xuan de Beleño Q7414628 133 23.84 148
Sobrefoz Q2296516
17970001.JPG
Tarañes Q2393908
Viegu Q2523138


Pravia[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Arangu Q625998 240 9.43 210
Cordoveiru Q841769
Courias Q842439
Inclán Q1660977
Pravia Q842580
Pronga Q138295
Quinzanas Q842061
Santianes.jpg
Santianes Q842570
Selgas Q842556
Villafría Q842565
Villavaler Q842560


Proaza[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Banduxu.JPG
Banduxu Q4854728 38 10.78 46
Caranga Q5037695
Linares(Proaza).jpg
Llinares Q5196372
Proacina Q7246802
Proaza Q7246842
Samartín Q5196133
Sograndiu Q5195415
Trespena Q7835760


Quirós[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
San Pedro de Arrojo (32995686832).jpg
Arroxo Q700265 67 3.42 97
Bárzana (Quirós, Asturias).jpg
Bárzana Q1018844
Hórreos de Bermiego.jpg
Bermiego Q822023 77 9.76 82
Casares (Quirós, Asturias).jpg
Casares Q1046804
Chanuces Q1866852
Cienfuegos (Quirós, Asturias).jpg
Cinfuegos Q1091794
Las-agueras1.jpg
Las Agüeras Q987644 126 15.89 175
Ḷḷindes Q1496651 61 38.72
Muriellos (Quirós, Asturias).jpg
Murieḷḷos Q1569393
Nimbra (Quirós, Asturias).jpg
Nimbra Q935168 14.98
Pedroveya Q2066893
Ricabo (Quirós, Asturias).jpg
Ricao Q2148600
Salcedo (Quirós, Asturias).jpg
Salcéu Q1628504


Ribadeva[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Vista de Bustiu dende Unquera.JPG
Colombres Q591287
Noriega 2.jpg
Noriega Q850316
San Juan Q850303


Ribeseya[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Berbes (Ribadesella, Asturias).jpg
Berbes Q4891082
Collera Q5147046
Llinares Q6550273
Moru Q6913061
Ribadesella (Ribadesella, Asturias).jpg
Ribeseya Q6107915 2772 1.86 2407
Leces (Ribadesella, Asturias).jpg
San Esteban Q6511518 1156 13.54 1049
Santianes del Agua Q7420413
Uciu Q7876783
Junco (Ribadesella, Asturias).jpg
Xuncu Q9016652


Salas[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Aciana Q7415360 101 7.79
Alava Q4708869 31 4.86
Ardesaldu Q4787983 111 9.3
Biescas Q968704 47 4.15
Boudenaya Q386229 137 7.69
Camuñu Q5028824 83 5.05
Cermoñu Q5064525 101 6.97
PA120050ret Cornellana.jpg
Curniana Q5171582 736 10.43
Godán Q5577094 140
Idarga Q5987731 93 11.32
La Espina Q2900501 452 7.89
Llaniu Q6485497 109 5.16
Ḷḷaviu Q6502749 216 25.49
Linares.jpg
Llinares Q5195070 66 7.68
Maeza Q6744159 215 23.25
Maicina Q6744105 111 6.21
Miera Q5195343 16 1.81
Prieiru Q5195527 62 6.07
Salas Q7403690 1528 6.86
San Antolín de las Dorigas Q7413280 32 2.02
San Esteba de la Dóriga Q7413814 97 5.66
San Justo 2.jpg
San Xustu las Dórigas Q7414663 44 2.53
Santiagu la Barca Q7420388 32 1.52
Santolaya las Dorigas Q533464 143 7.28
Santuyanu Q7420725 29 4.55
Soutu los Infantes Q5196266 70 14.36
Villamar Q16897599 90 3.02
Villazón Q7930981 248 17.7


Samartín d'Ozcos[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Eilao Q1658719 12 7.29 8
Labiaróu Q1799435 46 16.59 31
Pezós Q75273104 18 8.8 8
San Martín de Oscos (Asturias).jpg
Samartín Q75291592 320 34.8 246


Samartín del Rei Aurelio[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Blimea.jpg
Blimea Q4926481
Cocañín Q939411
Samartín Q9068562
Samartín (Samartín del Rei Aurelio) Q9333093
San Andrés de Llinares Q2891701
Santa Bárbola Q3494183 379 18.51 672


San Tiso d'Abres[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
San Tiso Q9073731


Santalla d'Ozcos[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Santalla d'Ozcos Q55804835 461 47.12 279


Santo Adriano[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Fuente y plaza de Castañeo.jpg
Castañeo'l Monte Q5049632 31 4.28 47
Llavares Q5198591 48 3.67 44
Tuñón.JPG
Tuñón Q5198300 67 11.29 73
Villanueva Q5198455 132 3.36 107


Sariegu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Narzana.jpg
Narzana Q6966535 361 9.29 208
San Román Q5198398 184 6.55 104
Santiago Q5198909 707 9.89 325


Siero[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Aramil (Siero, Asturias).jpg
Aramil Q5702269 333 1.83 173
AS. Argüelles-1-vista fachada suroccidental (2).jpg
Argüeyes Q5703850 437 6.28 174
Palacio de Celles (Celles, Siero, Asturias).jpg
Ceis Q5760238
Collado Siero.JPG
Collao Q3777087 487 5.27 221
El Cuto Q6119095
Feleches Q3824955
Granda (Siero, Asturias).jpg
Granda Q5884737
Hevia Q5896826
La Carrera Q6461560
La Collá Q5195027 236 6.67 147
La Paranza Q5964657
La pola de siero 001.jpg
La Pola Siero Q1018362 12778 3.75 4904
Vista-general-lieres-768x512.jpg
Lieres Q6544222 8.1
Llimanes Q5976482
Llugones Q3822464 5.48
Marcenao Q10876864
Muñó (Siero, Asturias).jpg
Muñó Q6034980
Samartindianes Q3825126
Vega de Poja (Siero, Asturias).jpg
Samartino Q5657800
Samiguel Q5198602 250 5.06 102
Santa Marina Q6120506
Santa Marta Carbayín Q9074086
Santiago Arenas / Carbayín Q6120823
Torre de los Vigil (Santa Eulalia de Vigil, Siero, Asturias).jpg
Santolaya de Vixil Q5198269 197 4.27 105
Tiñana Q3826453 987 6.89 426
Trespando Q3823930
Valbona Q5730907
Valdesoto-1 muralla.JPG
Valdesoto Q3824515
Viella Q9093626 5502 2.74 1548


Sobrescobiu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Llaínes Q5968739
Oviñana Q837805
Soto (Sobrescobiu) Q6118309


Somiedu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Aguinu Q2827338
Clavichas Q430989
Cores.jpg
Corés Q5173822 7.5
El Coutu Q5351077
El Puertu Q5351944
El Vaḷḷe Q7911887
Gúa Q5626783
La Pola Q4890701 19
La Riera Q426152
Las Morteras Q6492341 13.03
Pigüeces Q7193472
Pigüeña Q7193473
Veigas Q7918637
Villar de Vildas Q7930916


Sotu'l Barcu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
La Corrada Q845274 395 7.48 268
Ranón Q845444 1672 6.29 1191
Riberas Q384637 333 11.48 277
Sotu Q7564018 1524 10.09 710


Tapia[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
A Roda Q2882801 573 33.76 278
Campos y Salave Q5028522 324 10.88 166
Mapa parroquial de Tapia (color).jpg
Serantes Q5478629 614 14.1 318
Tapia Q56477061 2340 7.25 1812


Taramundi[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
As Veigas Q7918638 65 23.25 34
Bres Q4961836 96 22.76 74
Ouria Q9053622 77 9.77 42
Taramundi Q54857379 414 26.38 232


Teberga[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Barriu Q4863707 32 15.72 30
Carrea Q11680552 48 8.73 73
La focella.jpg
La Foceicha Q6462569 9 23.84 9
La Plaza Q5196584 681 9.13 485
Parmu Q7264068 103 14.5 72
Rieḷḷu Q5195453 101 5.89 112
San Salvador d'Alesga Q7415284 86 5.91 74
Santianes Q7420412 252 22.83 229
Taxa Q7676754 71 14.65 26
Torce desde canqueiriz - panoramio.jpg
Torce Q7825520 17 7.51 12
Urria Q4135311 20 6.14 26
Viḷḷamayor Q7930861 65 9.84 52
Viḷḷanueva Q958554 193 31.37 147


Tinéu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Arganza Q9056100 147 15.53 76
Claustro san miguel de barcena.JPG
Bárzana Q4859879 213 10.19 197
Bourres Q6063644
Bustieḷḷu Q6063650
Caeras Q5021908
Campucaldera Q5946990
El Pedregal Q5688607
Fastias Q5437096
Francos Q56544053 83 7.17 59
La Barca Q6063776
La Preda Q6063662 251 14.53 125
Miñu Q5199193
Río Navelgas.JPG
Navelgas Q5198661 467 21.69
Reḷḷanos Q5785502
Samartín de Semproniana Q31747809
San Esteban de Reḷḷamiegu Q6063693
San Fabondu Q3947035
San Fliz Q7414198
San Frichosu Q6063708
Santianes Q6063749
Santiáu Zarréu Q5064813 135
Santolaya Q6063742
Sobráu Q2876320
Tabláu Q6063758
Tineo.JPG
Tinéu Q6063760
Troncéu Q6063763
Tuña Q3818962
Viḷḷatresmil Q7930969
Genestaza.jpg
Xinestaza Q5576776


Uviéu[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Agüeria Q8192101 592 9.42 532
Bendones Q4887157 216 3.55 93
Box Q7903008 720 6.48 664
Brañes Q8251768 78 9.11 55
Caces Q7902531 281 4.67 179
Godos Q8964566 581 2.23 444
La Manxoya Q9027448 1169 6.17 431
Llatores Q9020780 649 5.67 313
Llimanes Q11003434 846 3.95 363
San Miguel de Lillo.jpg
Lliño Q9022595 336 5.97 136
Lloriana Q1602625 246 5.98 108
Olloniego puente medieval.jpg
Lluniego Q9052163 977 11.64 708
Naranco Q9048690
Naves Q9049033
Pando Q9055030
Perera Q13147873
Pintoria Q9059963 41 39
Priorio Q5659794
Puerto Q9064533
San Cloyo Q7413544
San Isteba Q8351922 857 7.69 396
San Pedru Nora Q9050598
Santa Mariña de Piedramuelle Q11152346 492 3.85 237
Santianes Q7927605
Santolaya Q20620734 206 134
Sograndio Q13148042 392 202
Trubia.jpg
Trubia Q624765 1918 14.59 1249
Udrión Q5576880 107
Uviéu Q6054935 205255 26.33 87754
Villaperi Q9094125 303 182


Valdés[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Arcayana Q5702604
Cadavéu Q6400114
Caneiru Q5747469 858 28.97 502
Carcéu Q5748992 235 10.77 214
La Montaña Q5964420
Luarca01.jpg
Ḷḷuarca Q1872807 4934 5.84 2756
Muñás Q6034974
Church of Otur.jpg
Outur Q6054770
Vista valle paredes.JPG
Paredes Q6061629 375 43.86 336
Church of Santiago.jpg
Santiagu Q6120794


Vilanova d'Ozcos[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Martul Q1905807 25 9.23 26
San Cristobo Q829078 13 21.68 16
Vilanova Q260589 183 29.22 135
Xestoso Q911067 82 12.85 61


Villaviciosa[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Amandi (Villaviciosa) 2.jpg
Amandi Q454252
Argüeru Q4790029
Arnín Q4795450
Arroes Q4796047
Bedriñana Q4879396
Breceña Q4959993
Camoca Q5026883
Candanal Q5031619
Carda Q939582
Careñes Q13146873
Castiellu (Villaviciosa) Q13146889
Cazanes Q13146893
Celada Q13146891
Coru Q13146957
El Bustiu Q13147029
Fuentes Q62647596
Grases Q1543430
La Llera Q6463443
La Madalena Q20618658
Santa María de Llugás - 06.jpg
Llugás Q13147709
Miravalles Q13147768
Niévares Q13147807
Oles Q3612204
Pion Q13147888
Priesca Q13147918
Pueyes Q13147930
Quintes Q377378
Quintueles Q5198227
Rales (Villaviciosa) Q13147956 28 3.4 67
Rozaes (Villaviciosa) Q13147987
Samartín de Vallés Q7912474
Samartín del Mar Q20620638
Ambás (Villaviciosa) 2.jpg
San Pedru Ambás Q460157 4.24
San Xusto (Villaviciosa) Q62647877
Santoxenia Q20620744 39 2.99 147
Seloriu Q5195519 21.36
Tazones Asturias.jpg
Tazones Q5195477 219
Tornón Q13148093
Valdebárcena Q13148121
Villaverde (Villaviciosa) Q13148145
Villaviciosa Q7930975 6425 1.95


Villayón[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Arbón Q8203301 211 14.19 121
Busmente y Eirías Q13146836 139 12.5 52
Oneta Q1018097 121 9.84 48
Parḷḷeiru Q574977 137 20.68 111
Ponticella Q837773 303 53.16 249
Villayón Q10968278 369 22.09 171


Xixón[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
U Laboral Gijon 01.jpg
Cabueñes Q5015858
Caldones Q5019121
Castiello Bernueces Q5049870
Nuestra señora de la Peña de Francia (7976883843).jpg
Deva Q922970
Fano Q5196251
Fresno Q5195488
Granda Q5195014
Roman Villa of Veranes.jpg
L'Abadía Cenero Q5196972
La Pedrera (Xixón) Q7755762
Llavandera Q2541796
Llorio Q7475344 406
Porceyo Q5196982
Puao Q5196276
Roces Q5196234
Ruedes Q5195189
Samartín de Güerces Q5196310
San Andrés de los Tacones dam.jpg
San Andrés de los Tacones Q2886289
Santurio Q5195370
Serín Q5195476
Tremañes Q7838070
Valdornón Q5196122
Verina.jpg
Veriña Q5195509 605
Xixón Q56452440 258019 41.38 120243
Faro campa torres.JPG
Xove Q5195503


Yernes y Tameza[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Plaza Villabre.JPG
Tameza Q5057317 72 14.74 95
Yernes Q5198650 68 16.89 57


Ḷḷena[editar | editar la fonte]

imaxe Parroquia item población superficie númberu d'hogares
Cabezón Q13146841
Campumanes Q5745935 646 8.79
Carabanzo Q3663222 216 2.92
Casorvía Q13146884
Castieḷḷo Q8342126
Llanos de Somerón.jpg
Chanos de Somerón Q13146904
Columbieḷḷo Q13146925
Congostinas Q3663225
Erías Q9003309
Felgueras desde Sta Cristina.JPG
Felgueras Q8580914 116 8.48 81
La Pola Q9061362
Las Puentes Q43982436
Muñón Cimiru Q13147793
Muñón Fondiru Q13147795
Parana Q16615980
2014. Pajares. Asturias.jpg
Payares Q3360693 121
Piñera Q13147890
Samiguel del Río Q13148006 22 1.93
Sotieḷḷo Q3663220 56 4.64 71
Teyeo Q9085621 105 37.26 97
Macizo de Ubiña.jpg
Tuíza Q3663211 40 23.81
Villayana.jpg
Viḷḷayana Q13148146
Xomezana Q9012519 126
Zurea Q3663230 160
Fin de llista xenerada automáticamente dende Wikidata.