Masters d'Indian Wells

De Wikipedia
Saltar a navegación Saltar a la gueta
Masters de Indian Wells
Tennisball current event.svg Indian Wells 2018
BNP Paribas Open
Indian Wells-Tennis Garden.jpg
Datos xenerales
Superficie Cemento
Datos estadísticos
96S / 48Q / 32D
96S / 48Q / 32D
Cronoloxía
2016 2017 2018
[ Sitiu oficial]
[editar datos en Wikidata]

El Masters de Indian Wells ye un tornéu de tenis que s'apuesta añalmente en Indian Wells, California, nos Estaos Xuníos. Esti eventu ye'l primera Masters 1000 nel tour masculín, y de los Premier Mandatory nel circuitu femenín.

Originalmente el tornéu de muyeres apostábase una selmana primero que el d'homes. Nel añu 1996, el tornéu convertir n'unu de los pocos eventos totalmente integraos tantu na ATP como na WTA. Apocayá convirtióse n'unu de los eventos más prestixosos del tenis, con 96 de los meyores xugadores del momentu inscritos nel cuadru de la edición masculina y de la femenina. Esto fai que sía unu de los pocos torneos que la so duración estender más allá d'una selmana.

El Masters de Indian Wells llevar a cabu añalmente en marzu, un mes dempués de la culminación del Abiertu d'Australia y 2 semana antes del Masters de Miami. Dende 2009 el nome oficial auspiciado del tornéu ye BNP Paribas Open. Antes, denominóse Pacific Life Open, Newsweek Champions Cup, Pilot Pen Classic y Congoleum Classic. La edición femenina del tornéu llamóse tamién Evert Cup, n'honor a la tenista Chris Evert.

Quien más vegaes ganaron el tornéu son Roger Federer y Novak Djokovic con cinco títulos.

Resultaos[editar | editar la fonte]

Individuales masculinos[editar | editar la fonte]

Añu Campeón Finalista Resultancia de la final
1974 Bandera de Australia John Newcombe Bandera de Estaos Xuníos d'América Arthur Ashe 6-3, 7-6
1975 Bandera de Australia John Alexander Bandera de Rumania Ilie Năstase 7-5, 6-2
1976 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jimmy Connors Bandera de Estaos Xuníos d'América Roscoe Tanner 6-4, 6-4
1977 Bandera de Estaos Xuníos d'América Brian Gottfried Bandera d'Arxentina Guillermo Vilas 2-6, 6-1, 6-3
1978 Bandera de Estaos Xuníos d'América Roscoe Tanner Bandera de Méxicu Raúl Ramírez 6-1, 7-6
1979 Bandera de Estaos Xuníos d'América Roscoe Tanner Bandera de Estaos Xuníos d'América Brian Gottfried 6-4, 6-2
1980 Final suspendida por agua
1981 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jimmy Connors Flag of the Czech Republic.svg Ivan Lendl 6-3, 7-6
1982 Bandera de Francia Yannick Noah Flag of the Czech Republic.svg Ivan Lendl 6-4, 2-6, 7-5
1983 Bandera d'España José Figales Bandera de Estaos Xuníos d'América Eliot Teltscher 6-4, 6-2
1984 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jimmy Connors Bandera de Francia Yannick Noah 6-2, 6-7, 6-3
1985 Bandera de Estaos Xuníos d'América Larry Stefanki Bandera de Estaos Xuníos d'América David Pate 6-1, 6-4, 3-6, 6-3
1986 Bandera de Suecia Joakim Nyström Bandera de Francia Yannick Noah 6-1, 6-3, 6-2
1987 Bandera d'Alemaña Boris Becker Bandera de Suecia Stefan Edberg 6-4, 6-4, 7-5
1988 Bandera d'Alemaña Boris Becker Bandera d'España Emilio Sánchez Vicario 7-5, 6-4, 2-6, 6-4
1989 Flag of Slovakia.svg Miloslav Mecir Bandera de Francia Yannick Noah 3-6, 2-6, 6-1, 6-2, 6-3
1990 Bandera de Suecia Stefan Edberg Bandera de Estaos Xuníos d'América Andre Agassi 6-4, 5-7, 7-6, 7-6
1991 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jim Courier Bandera de Francia Guy Forget 4-6, 6-3, 4-6, 6-3, 7-6
1992 Bandera de Estaos Xuníos d'América Michael Chang Bandera de Rusia Andréi Chesnokov 6-3, 6-4, 7-5
1993 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jim Courier Bandera de Sudáfrica Wayne Ferreira 6-3, 6-3, 6-1
1994 Bandera de Estaos Xuníos d'América Pete Sampras Bandera de Chequia Petr Korda 4-6, 6-3, 3-6, 6-3, 6-2
1995 Bandera de Estaos Xuníos d'América Pete Sampras Bandera de Estaos Xuníos d'América Andre Agassi 7-5, 6-3, 7-5
1996 Bandera de Estaos Xuníos d'América Michael Chang Bandera de Países Baxos Paul Haarhuis 7-5, 6-1, 6-1
1997 Bandera de Estaos Xuníos d'América Michael Chang Bandera de Chequia Bohdan Ulihrach 4-6, 6-3, 6-4, 6-3
1998 Bandera de Chile Marcelo Ríos Bandera del Reinu Xuníu Greg Rusedski 6-3, 6-7, 7-6, 6-4
1999 Bandera de Australia Mark Philippoussis Bandera d'España Carlos Moyá 5-7, 6-4, 6-4, 4-6, 6-2
2000 Bandera d'España Àlex Corretja Bandera de Suecia Thomas Enqvist 6-4, 6-4, 6-3
2001 Bandera de Estaos Xuníos d'América Andre Agassi Bandera de Estaos Xuníos d'América Pete Sampras 7-5, 7-5, 6-1
2002 Bandera de Australia Lleyton Hewitt Bandera del Reinu Xuníu Tim Henman 6-1, 6-2
2003 Bandera de Australia Lleyton Hewitt Bandera de Brasil Gustavo Kuerten 6-1, 6-1
2004 Flag of Switzerland.svg Roger Federer Bandera del Reinu Xuníu Tim Henman 6-3, 6-3
2005 Flag of Switzerland.svg Roger Federer Bandera de Australia Lleyton Hewitt 6-2, 6-4, 6-4
2006 Flag of Switzerland.svg Roger Federer Bandera de Estaos Xuníos d'América James Blake 7-5, 6-3, 6-0
2007 Bandera d'España Rafael Nadal Bandera de Serbia Novak Djokovic 6-2, 7-5
2008 Bandera de Serbia Novak Djokovic Bandera de Estaos Xuníos d'América Mardy Fish 6-2, 5-7, 6-3
2009 Bandera d'España Rafael Nadal Bandera del Reinu Xuníu Andy Murray 6-1, 6-2
2010 Bandera de Croacia Ivan Ljubičić Bandera de Estaos Xuníos d'América Andy Roddick 7-6(3), 7-6(5)
2011 Bandera de Serbia Novak Djokovic Bandera d'España Rafael Nadal 4-6, 6-3, 6-2
2012 Flag of Switzerland.svg Roger Federer Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner 7-6(7), 6-3
2013 Bandera d'España Rafael Nadal Bandera d'Arxentina Juan Martín del Porto 4-6, 6-3, 6-4
2014 Bandera de Serbia Novak Djokovic Flag of Switzerland.svg Roger Federer 3-6, 6-3, 7-6(3)
2015 Bandera de Serbia Novak Djokovic Flag of Switzerland.svg Roger Federer 6-3, 6-7(5), 6-2
2016 Bandera de Serbia Novak Djokovic Bandera de Canadá Milos Raonic 6-2, 6-0
2017 Flag of Switzerland.svg Roger Federer Flag of Switzerland.svg Stan Wawrinka 6-4, 7-5

Individuales femeninos[editar | editar la fonte]

Añu !width="160"|Campeona !width="170"|Finalista !width="130"|Resultancia de la final


1989 Bandera de Bulgaria Manuela Maleeva Bandera de Australia Jenny Byrne 6-4, 6-1
1990 Bandera de Estaos Xuníos d'América Martina Navratilova Bandera de Chequia Helena Suková 6-2, 5-7, 6-1
1991 Bandera de Estaos Xuníos d'América Martina Navratilova Bandera de Estaos Xuníos d'América Monica Seles 6-2, 7-6
1992 Bandera de Estaos Xuníos d'América Monica Seles Bandera d'España Conchita Martínez 6-3, 6-1
1993 Bandera de Estaos Xuníos d'América Mary Joe Fernández Bandera de Sudáfrica Amanda Coetzer 3-6, 6-1, 7-6
1994 Bandera d'Alemaña Steffi Graf Bandera de Sudáfrica Amanda Coetzer 6-0, 6-4
1995 Bandera de Estaos Xuníos d'América Mary Joe Fernández Bandera de Bielorrusia Natasha Zvereva 6-4, 6-3
1996 Bandera d'Alemaña Steffi Graf Bandera d'España Conchita Martínez 7-6, 7-6
1997 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport Bandera de Rumania Irina Spirlea 6-2, 6-1
1998 Flag of Switzerland.svg Martina Hingis Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport 6-3, 6-4
1999 Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams Bandera d'Alemaña Steffi Graf 6-3, 3-6, 7-5
2000 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport Flag of Switzerland.svg Martina Hingis 4-6, 6-4, 6-0
2001 Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams Bandera de Bélxica Kim Clijsters 4-6, 6-4, 6-2
2002 Flag of Slovakia.svg Daniela Hantuchová Flag of Switzerland.svg Martina Hingis 6-3, 6-4
2003 Bandera de Bélxica Kim Clijsters Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport 6-4, 7-5
2004 Bandera de Bélxica Justine Henin Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport 6-1, 6-4
2005 Bandera de Bélxica Kim Clijsters Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport 6-4, 4-6, 6-2
2006 Bandera de Rusia María Sharápova Bandera de Rusia Elena Dementieva 6-1, 6-2
2007 Flag of Slovakia.svg Daniela Hantuchová Bandera de Rusia Svetlana Kuznetsova 6-3, 6-4
2008 Bandera de Serbia Ana Ivanović Bandera de Rusia Svetlana Kuznetsova 6-4, 6-3
2009 Bandera de Rusia Vera Zvonariova Bandera de Serbia Ana Ivanović 7-6(5), 6-2
2010 Bandera de Serbia Jelena Janković Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki 6-2, 6-4
2011 Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki Bandera de Francia Marion Bartoli 6-1, 2-6, 6-3
2012 Bandera de Bielorrusia Victoria Azarenka Bandera de Rusia María Sharápova 6-2, 6-3
2013 Bandera de Rusia María Sharápova Bandera de Dinamarca Caroline Wozniacki 6-2, 6-2
2014 Bandera d'Italia Flavia Pennetta Bandera de Polonia Agnieszka Radwańska 6-2, 6-1
2015 Bandera de Rumania Simona Halep Bandera de Serbia Jelena Janković 2-6, 7-5, 6-4
2016 Bandera de Bielorrusia Victoria Azarenka Bandera de Estaos Xuníos d'América Serena Williams 6-4, 6-4
2017 Bandera de Rusia Yelena Vesniná Bandera de Rusia Svetlana Kuznetsova 6-7(6), 7-5, 6-4

Dobles masculinos[editar | editar la fonte]

Añu !width="170"

colspan=1 |Campeones

Finalistes Resultancia
1976 Bandera de Australia Colin Dibley
Bandera de Estaos Xuníos d'América Sandy Mayer
Bandera de Sudáfrica Raymond Moore
Bandera de Estaos Xuníos d'América Erik Van Dillen
6-3, 7-5
1977 Bandera de Sudáfrica Bob Hewitt
Bandera de Sudáfrica Frew McMillan
Bandera de Estaos Xuníos d'América Marty Riessen
Bandera de Estaos Xuníos d'América Roscoe Tanner
7-6, 7-6
1978 Bandera de Sudáfrica Raymond Moore
Bandera de Estaos Xuníos d'América Roscoe Tanner
Bandera de Sudáfrica Bob Hewitt
Bandera de Sudáfrica Frew McMillan
6-4, 6-4
1979 Bandera de Estaos Xuníos d'América Gene Mayer
Bandera de Estaos Xuníos d'América Sandy Mayer
Bandera de Sudáfrica Cliff Drysdale
Bandera de Estaos Xuníos d'América Bruce Manson
6-4, 7-6
1980 Final cancelada por agua
1981 Bandera de Estaos Xuníos d'América Bruce Manson
Bandera de Estaos Xuníos d'América Brian Teacher
Bandera de Estaos Xuníos d'América Terry Moor
Bandera de Estaos Xuníos d'América Eliot Teltscher
7-6, 6-2
1982 Bandera de Estaos Xuníos d'América Brian Gottfried
Bandera de Méxicu Raúl Ramírez
Bandera del Reinu Xuníu John Lloyd
Bandera de Estaos Xuníos d'América Dick Stockton
6-4, 3-6, 6-2
1983 Bandera de Estaos Xuníos d'América Brian Gottfried
Bandera de Méxicu Raúl Ramírez
Bandera de Sudáfrica Tian Viljoen
Bandera de Sudáfrica Danie Visser
6-3, 6-3
1984 Bandera de Sudáfrica Bernard Mitton
Bandera de Estaos Xuníos d'América Butch Walts
Bandera de Estaos Xuníos d'América Scott Davis
Bandera de Estaos Xuníos d'América Ferdi Taygan
4-6, 6-4, 7-6
1985 Flag of Switzerland.svg Heinz Günthardt
Bandera d'Hungría Balázs Taróczy
Bandera de Estaos Xuníos d'América Ken Flach
Bandera de Estaos Xuníos d'América Robert Seguso
7-6, 7-5
1986 Bandera de Estaos Xuníos d'América Peter Fleming
Bandera de Francia Guy Forget
Bandera de Francia Yannick Noah
Bandera de Estaos Xuníos d'América Sherwood Stewart
7-6, 6-2
1987 Bandera de Francia Guy Forget
Bandera de Francia Yannick Noah
Bandera d'Alemaña Boris Becker
Bandera d'Alemaña Eric Jelen
5-7, 7-6, 7-5
1988 Bandera d'Alemaña Boris Becker
Bandera de Francia Guy Forget
Bandera de Méxicu Jorge Lozano
Bandera de Estaos Xuníos d'América Todd Witsken
6-3, 6-3
1989 Bandera d'Alemaña Boris Becker
Flag of Switzerland.svg Jakob Hlasek
Bandera de Estaos Xuníos d'América Kevin Curren
Bandera de Estaos Xuníos d'América David Pate
3-6, 6-3, 6-4
1990 Bandera d'Alemaña Boris Becker
Bandera de Francia Guy Forget
Bandera de Estaos Xuníos d'América Jim Grabb
Bandera de Estaos Xuníos d'América Patrick McEnroe
6-4, 6-3
1991 Bandera de Estaos Xuníos d'América Jim Courier
Bandera d'España Javier Sánchez
Bandera de Francia Guy Forget
Bandera de Francia Henri Leconte
7-6, 6-1
1992 Bandera de Estaos Xuníos d'América Steve DeVries
Bandera de Australia David Macpherson
Bandera de Estaos Xuníos d'América Kent Kinnear
Bandera de Estaos Xuníos d'América Sven Salumaa
6-3, 2-6, 6-4
1993 Bandera de Francia Guy Forget
Bandera de Francia Henri Leconte
Bandera de Estaos Xuníos d'América Luke Jensen
Bandera de Estaos Xuníos d'América Scott Melville
4-6, 6-2, 7-6
1994 Bandera de Canadá Grant Connell
Bandera de Estaos Xuníos d'América Patrick Galbraith
Bandera de Zimbabue Byron Black
Bandera de Estaos Xuníos d'América Jonathan Stark
3-6, 6-1, 7-6
1995 Bandera de Estaos Xuníos d'América Tommy Ho
Bandera de Nueva Zelanda Brett Steven
Bandera de Sudáfrica Gary Muller
Bandera de Sudáfrica Piet Norval
7-6, 6-7, 6-4
1996 Bandera de Australia Todd Woodbridge
Bandera de Australia Mark Woodforde
Bandera de Estaos Xuníos d'América Brian MacPhie
Bandera de Australia Michael Tebbutt
6-3, 6-4
1997 Bandera de las Bahamas Mark Knowles
Bandera de Canadá Daniel Nestor
Bandera de Australia Mark Philippoussis
Bandera de Australia Patrick Rafter
7-5, 6-4
1998 Bandera de Suecia Jonas Björkman
Bandera de Australia Patrick Rafter
Bandera de Estaos Xuníos d'América Todd Martin
Bandera de Estaos Xuníos d'América Richey Reneberg
6-0, 6-3
1999 Bandera de Zimbabue Wayne Black
Bandera de Australia Sandon Stolle
Bandera de Sudáfrica Ellis Ferreira
Bandera de Estaos Xuníos d'América Rick Leach
6-3, 6-4
2000 Bandera de Estaos Xuníos d'América Alex O'Brien
Bandera de Estaos Xuníos d'América Jared Palmer
Bandera de Países Baxos Paul Haarhuis
Bandera de Australia Sandon Stolle
6-4, 7-6
2001 Bandera de Sudáfrica Wayne Ferreira
Bandera de Rusia Yevgueni Káfelnikov
Bandera de Suecia Jonas Björkman
Bandera de Australia Todd Woodbridge
6-2, 7-5
2002 Bandera de las Bahamas Mark Knowles
Bandera de Canadá Daniel Nestor
Flag of Switzerland.svg Roger Federer
Bandera de Bielorrusia Max Mirnyi
6-4, 6-4
2003 Bandera de Sudáfrica Wayne Ferreira
Bandera de Rusia Yevgueni Káfelnikov
Bandera de Estaos Xuníos d'América Bob Bryan
Bandera de Estaos Xuníos d'América Mike Bryan
6-1, 6-4
2004 Bandera de Francia Arnaud Clément
Bandera de Francia Sébastien Grosjean
Bandera de Zimbabue Wayne Black
Bandera de Zimbabue Kevin Ullyett
6-3, 4-6, 7-5
2005 Bandera de las Bahamas Mark Knowles
Bandera de Canadá Daniel Nestor
Bandera de Australia Wayne Arthurs
Bandera de Australia Paul Hanley
7-6, 7-6
2006 Bandera de las Bahamas Mark Knowles
Bandera de Canadá Daniel Nestor
Bandera de Estaos Xuníos d'América Bob Bryan
Bandera de Estaos Xuníos d'América Mike Bryan
6-4, 6-4
2007 Bandera de Chequia Martin Damm
Bandera de India Leander Paes
Bandera de Israel Jonathan Erlich
Bandera de Israel Andy Ram
6-4, 6-4
2008 Bandera de Israel Jonathan Erlich
Bandera de Israel Andy Ram
Bandera de Canadá Daniel Nestor
Bandera de Serbia Nenad Zimonjić
6-4, 6-4
2009 Bandera de Estaos Xuníos d'América Mardy Fish
Bandera de Estaos Xuníos d'América Andy Roddick
Bandera de Bielorrusia Max Mirnyi
Bandera de Israel Andy Ram
3-6, 6-1, [14-12]
2010 Bandera d'España Marc López
Bandera d'España Rafael Nadal
Bandera de Canadá Daniel Nestor
Bandera de Serbia Nenad Zimonjić
7-6(8), 6-3
2011 Bandera de Ucraína Aleksandr Dolgopólov
Bandera de Bélxica Xavier Malisse
Flag of Switzerland.svg Roger Federer
Flag of Switzerland.svg Stanislas Wawrinka
6-4, 6-7(5), [10-7]
2012 Bandera d'España Marc López
Bandera d'España Rafael Nadal
Bandera de Estaos Xuníos d'América John Isner
Bandera de Estaos Xuníos d'América Sam Querrey
6-2, 7-6(3)
2013 Bandera de Estaos Xuníos d'América Bob Bryan
Bandera de Estaos Xuníos d'América Mike Bryan
Bandera de Filipines Treat Conrad Huey
Bandera de Polonia Jerzy Janowicz
6-3, 3-6, [10-6]
2014 Bandera de Estaos Xuníos d'América Bob Bryan
Bandera de Estaos Xuníos d'América Mike Bryan
Bandera de Austria Alexander Peya
Bandera de Brasil Bruno Soares
6-4, 6-3
2015 Bandera de Canadá Vasek Pospisil
Bandera de Estaos Xuníos d'América Jack Sock
Bandera d'Italia Simone Bolelli
Bandera d'Italia Fabio Fognini
6-4, 6-7(3), [10-7]
2016 Bandera de Francia Pierre-Hugues Herbert
Bandera de Francia Nicolas Mahut
Bandera de Canadá Vasek Pospisil
Bandera de Estaos Xuníos d'América Jack Sock
6-3, 7-6(5)
2017 Bandera de Sudáfrica Raven Klaasen
Bandera de Estaos Xuníos d'América Rajeev Ram
Bandera de Polonia Łukasz Kubot
Bandera de Brasil Marcelo Melo
6-7(1), 6-4, [10-8]

Dobles femeninos[editar | editar la fonte]

Campeones Finalistes Resultancia
1989 Bandera de Australia Hana Mandlíková
Bandera de Estaos Xuníos d'América Pam Shriver
Bandera de Sudáfrica Rosalyn Fairbank
Bandera de Estaos Xuníos d'América Gretchen Rush Magers
6-3, 6-7(4), 6-3
1990 Flag of the Czech Republic.svg Jana Novotná
Flag of the Czech Republic.svg Helena Suková
Bandera de Estaos Xuníos d'América Gigi Fernández
Bandera de Estaos Xuníos d'América Martina Navrátilová
6-2, 7-6(6)
1991
1992 Bandera de República Federal de Yugoslavia Claudia Kohde-Kilsch
Bandera de Estaos Xuníos d'América Stephanie Rehe
Bandera de Canadá Jill Hetherington
Bandera de Estaos Xuníos d'América Kathy Rinaldi
6-3, 6-3
1993 Bandera de Australia Rennae Stubbs
Bandera de Chequia Helena Suková
Bandera de Estaos Xuníos d'América Ann Grossman
Bandera de Canadá Patricia Hy
6-3, 6-4
1994 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport
Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Países Baxos Manon Bollegraf
Bandera de Chequia Helena Suková
6-2, 6-4
1995 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport
Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Letonia Larisa Savchenko Neiland
Bandera d'España Arantxa Sánchez Vicario
2-6, 6-4, 6-3
1996 Bandera de Estaos Xuníos d'América Chanda Rubin
Bandera de Países Baxos Brenda Schultz-McCarthy
Bandera de Francia Julie Halard
Bandera de Francia Nathalie Tauziat
6-1, 6-4
1997 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport
Bandera de Bielorrusia Natasha Zvereva
Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Francia Nathalie Tauziat
7-5, 6-2
1998 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport
Bandera de Bielorrusia Natasha Zvereva
Bandera de Francia Alexandra Fusai
Bandera de Francia Nathalie Tauziat
6-4, 2-6, 6-4
1999 Flag of Switzerland.svg Martina Hingis
Bandera de Rusia Anna Kúrnikova
Bandera de Estaos Xuníos d'América Mary Joe Fernández
Bandera de Chequia Jana Novotná
6-2, 6-2
2000 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport
Bandera de Estaos Xuníos d'América Corina Morariu
Bandera de Rusia Anna Kúrnikova
Bandera de Bielorrusia Natasha Zvereva
6-2, 6-3
2001 Bandera de Estaos Xuníos d'América Nicole Arendt
Bandera de Xapón Ai Sugiyama
Bandera d'España Virginia Ruano
Bandera d'Arxentina Paola Suárez
6-4, 6-4
2002 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Australia Rennae Stubbs
Bandera de Rusia Yelena Deméntieva
Flag of Slovakia.svg Janette Husárová
7-5, 6-0
2003 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lindsay Davenport
Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Bélxica Kim Clijsters
Bandera de Xapón Ai Sugiyama
3-6, 6-4, 6-1
2004 Bandera d'España Virginia Ruano Pascual
Bandera d'Arxentina Paola Suárez
Bandera de Rusia Svetlana Kuznetsova
Bandera de Rusia Yelena Líjovtseva
6-1, 6-2
2005 Bandera d'España Virginia Ruano
Bandera d'Arxentina Paola Suárez
Bandera de Rusia Nadia Petrova
Bandera de Estaos Xuníos d'América Meghann Shaughnessy
7-6(3), 6-1
2006 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Australia Samantha Stosur
Bandera d'España Virginia Ruano
Bandera de Estaos Xuníos d'América Meghann Shaughnessy
6-2, 7-5
2007 Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de Australia Samantha Stosur
Bandera de Taiwán Yung-Jan Chan
Bandera de Taiwán Chia-Jung Chuang
6-3, 7-5
2008 Bandera de Rusia Dinara Sáfina
Bandera de Rusia Yelena Vesniná
Bandera de la República Popular China Zi Yan
Bandera de la República Popular China Jie Zheng
6-1, 1-6, [10-8]
2009 Bandera de Bielorrusia Victoria Azarenka
Bandera de Rusia Vera Zvonariova
Bandera d'Arxentina Gisela Dulko
Bandera de Israel Shahar Peer
6-4, 3-6, [10-5]
2010 Bandera de Chequia Kveta Peschke
Bandera d'Eslovenia Katarina Srebotnik
Bandera de Rusia Nadia Petrova
Bandera de Australia Samantha Stosur
6-4, 2-6, [10-5]
2011 Bandera de India Sania Mirza
Bandera de Rusia Yelena Vesniná
Bandera de Estaos Xuníos d'América Bethanie Mattek
Bandera de Estaos Xuníos d'América Meghann Shaughnessy
6-0, 7-5
2012 Bandera de Estaos Xuníos d'América Liezel Huber
Bandera de Estaos Xuníos d'América Lisa Raymond
Bandera de India Sania Mirza
Bandera de Rusia Yelena Vesniná
6-2, 6-3
2013 Bandera de Rusia Yekaterina Makárova
Bandera de Rusia Yelena Vesniná
Bandera de Rusia Nadia Petrova
Bandera d'Eslovenia Katarina Srebotnik
6-0, 5-7, [10-6]
2014 Bandera de Taiwán La so-Wei Hsieh
Bandera de la República Popular China Shuai Peng
Bandera de Zimbabue Cara Black
Bandera de India Sania Mirza
7-6(5), 6-2
2015 Flag of Switzerland.svg Martina Hingis
Bandera de India Sania Mirza
Bandera de Rusia Yekaterina Makárova
Bandera de Rusia Yelena Vesniná
6-3, 6-4
2016 Bandera de Estaos Xuníos d'América Bethanie Mattek-Sands
Bandera de Estaos Xuníos d'América Cocu Vandeweghe
Bandera d'Alemaña Julia Goerges
Bandera de Chequia Karolína Plíšková
4-6, 6-4, [10-6]
2017 Bandera de Taiwán Yung-Jan Chan
Flag of Switzerland.svg Martina Hingis
Bandera de Chequia Lucie Hradecká
Bandera de Chequia Kateřina Siniaková
7-6(4), 6-2

Ganadores múltiples n'individuales[editar | editar la fonte]

Masculín[editar | editar la fonte]

Nacionalidá !Tenista !Total


Temporaes
Flag of Serbia.svg Serbia Novak Djokovic 5 2008, 2011, 2014, 2015 y 2016
Flag of Switzerland.svg Suiza Roger Federer 5 2004, 2005, 2006, 2012 y 2017
Flag of Spain.svg España Rafael Nadal 3 2007, 2009 y 2013
Flag of the United States.svg Estaos Xuníos d'América Jimmy Connors 3 1976, 1981 y 1984
Flag of the United States.svg Estaos Xuníos d'América Michael Chang 3 1992, 1996 y 1997

Femenín[editar | editar la fonte]

Ver tamién[editar | editar la fonte]

Enllaces esternos[editar | editar la fonte]

Coordenaes: 33°43′26″N 116°18′21″W / 33.72389°N 116.30583°W / 33.72389; -116.30583


Masters de Indian Wells