Diferencies ente revisiones de «Campeonatu d'Europa de Saltos de la FEI»
Llinia 143: | Llinia 143: | ||
{| {{Medayistes|tipu=2}} |
{| {{Medayistes|tipu=2}} |
||
|- bgcolor="efefef" valign=center |
|- bgcolor="efefef" valign=center |
||
| I <br/>[[1957]]<br/>[[Rotterdam]] ({{NLD}}) || rowspan=12 colspan= |
| I <br/>[[1957]]<br/>[[Rotterdam]] ({{NLD}}) || rowspan=12 colspan=3 align=center| Nun hebo competición d'equipos |
||
|- |
|- |
||
| II <br/>[[1958]]<br/>[[Aquisgrán]] ({{DEU|Alemaña Occidental}}) |
| II <br/>[[1958]]<br/>[[Aquisgrán]] ({{DEU|Alemaña Occidental}}) |
||
Llinia 199: | Llinia 199: | ||
|} |
|} |
||
|- |
|- |
||
| XIV <br/>[[1977]] <br/>[[Viena]] ({{AUT}}) |
|||
| rowspan=4 | XIV <br/>[[1977]] <br/>[[Viena]] ({{AUT}}) || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(20 puntos) || [[Harry Wouters|H. Wouters]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(20,25 puntos) || [[Derek Ricketts|D. Ricketts]] || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}} || [[Norbert Koof|N. Koof]] |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{NDL}}<br />(20 puntos) || [[Harry Wouters|H. Wouters]] || ''Salerno'' |
|||
|- |
|- |
||
| [[Anton Ebben|A. Ebben]] || |
| [[Anton Ebben|A. Ebben]] || ''Jumbo Design'' |
||
|- |
|- |
||
| [[Henk Nooren|H. Nooren]] || |
| [[Henk Nooren|H. Nooren]] || ''Pluco'' |
||
|- |
|- |
||
| [[Johan Heins|J. Heins]] || |
| [[Johan Heins|J. Heins]] || ''Seven Valleys'' |
||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| |
|||
| rowspan=4 | XV <br/>[[1979]]<br/>[[Rotterdam]] <br />({{NLD}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(24,70 puntos)|| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(30,95 puntos) || [[Heinrich-Wilhelm Johannsmann|H. W. Johannsmann]] || rowspan=4 | {{IRL}}<br />(34,10 puntos) || [[John Roche|J. Roche]] |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(20,25 puntos) || [[Derek Ricketts|D. Ricketts]] || ''Hydrophane Coldstream'' |
|||
|- |
|||
| [[Debbie Johnsey|D. Johnsey]] || ''Moxy'' |
|||
|- |
|||
| [[Harvey Smith|H. Smith]] || ''Olympic Star'' |
|||
|- |
|||
| [[David Broome|D. Broome]] || ''Philco'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br/> || [[Norbert Koof|N. Koof]] || ''Minister'' |
|||
|- |
|||
| [[Lutz Merkel|L. Merkel]] || ''Salvaro'' |
|||
|- |
|||
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || ''Agent'' |
|||
|- |
|||
| [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || ''Davos'' |
|||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|- bgcolor="efefef" |
||
| XV <br/>[[1979]] <br/>[[Rotterdam]] ({{NLD}}) |
|||
| [[Derek Ricketts|D. Ricketts]] || [[Peter Luther|P. Luther]] || [[Gerry Mullins|G. Mullins]] |
|||
| |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
{| |
|||
| [[Caroline Bradley|C. Bradley]] || [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || [[Con Power|C. Power]] |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(24,70 puntos) || [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || ''Law Court'' |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| [[David Broome|D. Broome]] || [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || [[Eddie Macken|E. Macken]] |
|||
|- |
|- |
||
| [[Derek Ricketts|D. Ricketts]] || ''Hydrophane Coldstream'' |
|||
| rowspan=4 | XVI <br/>[[1981]] <br/>[[Múnich]] ({{DEU|Alemaña Occidental}}) || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(11,86 puntos)|| [[Norbert Koof|N. Koof]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(21,86 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(26,35 puntos) || [[Emile Hendrix|E. Hendrix]] |
|||
|- |
|- |
||
| [[Caroline Bradley|C. Bradley]] || ''Tigre'' |
|||
| [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || [[Rob Ehrens|R. Ehrens]] |
|||
|- |
|- |
||
| [[David Broome|D. Broome]] || ''Queensway Big Q'' |
|||
| [[Peter Luther|P. Luther]] || [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || [[Henk Nooren|H. Nooren]] |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(30,95 puntos) || [[Heinrich-Wilhelm Johannsmann|H. W. Johannsmann]] || ''Sarto'' |
|||
|- |
|- |
||
| [[Peter Luther|P. Luther]] || ''Livius'' |
|||
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || [[Bruno Candrian|B. Candrian]] || [[Johan Heins|J. Heins]] |
|||
|- |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || ''Deister'' |
|||
| rowspan=4 | XVII <br/>[[1983]] <br/>[[Hickstead]] ({{GBR}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(12,19 puntos) || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,89 puntos) || [[Harvey Smith|H. Smith]] || rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(24,32 puntos) || [[Achaz von Buchwaldt|A. von Buchwaldt]] |
|||
|- |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || ''Roman'' |
|||
| [[Heidi Robbiani|H. Robbiani]] || [[David Broome|D. Broome]] || [[Michael Rüping|M. Rüping]] |
|||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| |
|||
| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{IRL}}<br />(34,10 puntos) || [[John Roche|J. Roche]] || ''Maigh Cuillin'' |
|||
|- |
|||
| [[Gerry Mullins|G. Mullins]] || ''Ballinderry'' |
|||
|- |
|||
| [[Con Power|C. Power]] || ''Rockbarton'' |
|||
|- |
|||
| [[Eddie Macken|E. Macken]] || ''Carroll's Boomerang'' |
|||
|} |
|||
|- |
|||
| XVI <br/>[[1981]] <br/>[[Múnich]] ({{DEU|Alemaña Occidental}}) |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(11,86 puntos) || [[Norbert Koof|N. Koof]] || ''Fire'' |
|||
|- |
|||
| [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || ''Roman'' |
|||
|- |
|||
| [[Peter Luther|P. Luther]] || ''Livius'' |
|||
|- |
|||
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || ''Deister'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(21,86 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Trumpf Buur'' |
|||
|- |
|||
| [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || ''Harley'' |
|||
|- |
|||
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || ''Willora Carpets'' |
|||
|- |
|||
| [[Bruno Candrian|B. Candrian]] || ''Van Gogh'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{NLD}}<br />(26,35 puntos) || [[Emile Hendrix|E. Hendrix]] || ''Livius'' |
|||
|- |
|||
| [[Rob Ehrens|R. Ehrens]] || ''Koh-I-Noor'' |
|||
|- |
|||
| [[Henk Nooren|H. Nooren]] || ''Opstalan II'' |
|||
|- |
|||
| [[Johan Heins|J. Heins]] || ''Larramy'' |
|||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|- bgcolor="efefef" |
||
| XVII <br/>[[1983]] <br/>[[Hickstead]] ({{GBR}}) |
|||
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(12,19 puntos) || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || ''Beethoven II'' |
|||
|- |
|- |
||
| [[Heidi Robbiani|H. Robbiani]] || ''Jessica V'' |
|||
| rowspan=4 | XVIII <br/>[[1985]]<br/>[[Dinard]] ({{FRA}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,56 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(42,08 puntos) || [[Philippe Guerdat|P. Guerdat]] || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(44,75 puntos) || [[Franke Sloothaak|F. Sloothaak]] |
|||
|- |
|- |
||
| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Van Gogh'' |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Heidi Robbiani|H. Robbiani]] || [[Michael Rüping|M. Rüping]] |
|||
|- |
|- |
||
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || ''Willora Swiss'' |
|||
| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || [[Hauke Luther|H. Luther]] |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,89 puntos) || [[Harvey Smith|H. Smith]] || ''Sanyo Olympic Video'' |
|||
|- |
|- |
||
| [[David Broome|D. Broome]] || ''Mr. Ross'' |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] |
|||
|- |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Ryan's Son'' |
|||
|- |
|||
| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || ''Towerlands Anglezarke'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(24,32 puntos) || [[Achaz von Buchwaldt|A. von Buchwaldt]] || ''Wendy'' |
|||
|- |
|||
| [[Michael Rüping|M. Rüping]] || ''Caletto'' |
|||
|- |
|||
| [[Gert Wiltfang|G. Wiltfang]] || ''Goldika'' |
|||
|- |
|||
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || ''Deister'' |
|||
|} |
|||
|- |
|||
| XVIII <br/>[[1985]]<br/>[[Dinard]] ({{FRA}}) |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,56 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || ''Everest St. James'' |
|||
|- |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || ''Warren Point'' |
|||
|- |
|||
| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || ''Towerlands Anglezarke'' |
|||
|- |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Hopscotch'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(42,08 puntos) || [[Philippe Guerdat|P. Guerdat]] || ''Pybalia'' |
|||
|- |
|||
| [[Heidi Robbiani|H. Robbiani]] || ''Jessica V'' |
|||
|- |
|||
| [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || ''The Swan'' |
|||
|- |
|||
| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Beethoven II'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{DEU|Alemaña Occidental}}<br />(44,75 puntos) || [[Franke Sloothaak|F. Sloothaak]] || ''Walido'' |
|||
|- |
|||
| [[Michael Rüping|M. Rüping]] || ''Silbersee'' |
|||
|- |
|||
| [[Hauke Luther|H. Luther]] || ''Livius'' |
|||
|- |
|||
| [[Paul Schockemöhle|P. Schockemöhle]] || ''Deister'' |
|||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|- bgcolor="efefef" |
||
| XIX <br/>[[1987]] <br/>[[Sankt-Gallen]] ({{CHE}}) |
|||
| |
|||
| [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(35,43 puntos) || [[Philippe Rozier|P. Rozier]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(45,01 puntos) || [[Philippe Guerdat|P. Guerdat]] |
|||
{| |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(10,32 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || ''Raffles Apollo'' |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Pierre Durand|P. Durand]] || [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] |
|||
|- |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || ''Next Amada'' |
|||
| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || [[Frederic Cottier|F. Cottier]] || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] |
|||
|- |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| [[Malcolm Pyrah|M. Pyrah]] || ''Towerlands Anglezarke'' |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Michel Robert|M. Robert]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]] |
|||
|- |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Next Milton'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{FRA}}<br />(35,43 puntos) || [[Philippe Rozzier|P. Rozzier]] || ''Jiva Malesan'' |
|||
|- |
|||
| [[Pierre Durand|P. Durand]] || ''Jappeloup de Luze'' |
|||
|- |
|||
| [[Frederic Cottier|F. Cottier]] || ''Flambeau'' |
|||
|- |
|||
| [[Michel Robert|M. Robert]] || ''Pequignet Lafayette'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(45,01 puntos) || [[Philippe Guerdat|P. Guerdat]] || ''Lanciano V'' |
|||
|- |
|||
| [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] || ''Shandor II'' |
|||
|- |
|||
| [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || ''The Swan'' |
|||
|- |
|||
| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Malesan Bordeau Corso'' |
|||
|} |
|||
|- |
|- |
||
| XX <br/>[[1989]] <br/>[[Rotterdam]] ({{NLD}}) |
|||
| rowspan=4 | XX <br/>[[1989]] <br/>[[Rotterdam]] ({{NLD}}) || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(20,35 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(33,41 puntos) || [[Hervé Godignon|H. Godignon]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(35,85 puntos) || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(20,35 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || ''Burmah Apollo'' |
|||
|- |
|- |
||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || |
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || ''Next Monsanta'' |
||
|- |
|- |
||
| [[Joe Turi|J. Turi]] || |
| [[Joe Turi|J. Turi]] || ''Country Classics Kruger'' |
||
|- |
|- |
||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || |
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Next Milton'' |
||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| |
|||
| rowspan=4 | XXI <br/>[[1991]]<br/>[[La Baule]] ({{FRA}}) || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(29,87 puntos) || [[Jos Lansink|J. Lansink]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(34,16 puntos) || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(37,39 puntos) || [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] |
|||
{| |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
| rowspan=4 | {{FRA}}<br />(33,41 puntos) || [[Hervé Godignon|H. Godignon]] || ''Moët & Chandon La Belletière'' |
|||
| [[Emile Hendrix|E. Hendrix]] || [[David Broome|D. Broome]] || [[Rudolf Letter|R. Letter]] |
|||
|- |
|||
| [[Philippe Rozzier|P. Rozzier]] || ''Oscar Minotière Malésan'' |
|||
|- |
|||
| [[Michel Robert|M. Robert]] || ''Pequignet Lafayette'' |
|||
|- |
|||
| [[Pierre Durand|P. Durand]] || ''Jappeloup de Luze'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(35,85 puntos) || [[Walter Gabathuler|W. Gabathuler]] || ''Moët & Chandon The Swan'' |
|||
|- |
|||
| [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] || ''Moët & Chandon Shandor'' |
|||
|- |
|||
| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Moët & Chandon Corso'' |
|||
|- |
|||
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || ''Moët & Chandon Dollar Girl'' |
|||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|- bgcolor="efefef" |
||
| XXI <br/>[[1991]]<br/>[[La Baule]] ({{FRA}}) |
|||
| [[Jan Tops|J. Tops]] || [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] |
|||
| |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
{| |
|||
| [[Piet Raymakers|P. Raymakers]] || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || [[Willi Melliger|W. Melliger]] |
|||
| rowspan=4 | {{NLD}}<br />(29,87 puntos) || [[Jos Lansink|J. Lansink]] || ''Optiebeurs Egano'' |
|||
|- |
|||
| [[Emile Hendrix|E. Hendrix]] || ''Optiebeurs Aldato'' |
|||
|- |
|||
| [[Jan Tops|J. Tops]] || ''Top Gun La Scilla'' |
|||
|- |
|||
| [[Piet Raymakers|P. Raymakers]] || ''Ratina'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(34,16 puntos) || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Henderson Milton'' |
|||
|- |
|||
| [[David Broome|D. Broome]] || ''Lannegan'' |
|||
|- |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || ''Henderson Mon Santa'' |
|||
|- |
|||
| [[Nick Skelton|N. Skelton]] || ''Phoenix Park'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(37,39 puntos) || [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || ''Dollar Girl'' |
|||
|- |
|||
| [[Rudolf Letter|R. Letter]] || ''Nascon Cartier'' |
|||
|- |
|||
| [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] || ''Shandor'' |
|||
|- |
|||
| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Quinta'' |
|||
|} |
|||
|- |
|- |
||
| XXII <br/>[[1993]] <br/>[[Xixón]] ({{ESP}}) |
|||
| rowspan=4 | XXII <br/>[[1993]] <br/>[[Xixón]] ({{ESP}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(19,23 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,15 puntos)|| [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(29,88 puntos) || [[Hubert Boudry|H. Boudry]] |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(19,23 puntos) [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Quinta C'' |
|||
|- |
|- |
||
| [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || |
| [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || ''Mändli-Pirol IV'' |
||
|- |
|- |
||
| [[Stefan Lauber|S. Lauber]] || |
| [[Stefan Lauber|S. Lauber]] || ''Lugana II'' |
||
|- |
|- |
||
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || |
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || ''Dylano'' |
||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(21,15 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || ''Everest Dollar Girl'' |
|||
|- |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || ''Everest Midnight Madness'' |
|||
|- |
|||
| [[Mark Armstrong|M. Armostrong]] || ''Corella'' |
|||
|- |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Everest Gammon'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{FRA}}<br />(29,88 puntos) || [[Hubert Boudry|H. Boudry]] || ''San Patrignano Razzia'' |
|||
|- |
|||
| [[Michel Robert|M. Robert]] || ''Miss San Patrignano'' |
|||
|- |
|||
| [[Hervé Godignon|H. Godignon]] || ''Twist du Valon'' |
|||
|- |
|||
| [[Éric Navet|É. Navet]] || ''Waiti Quito de Baussy'' |
|||
|} |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|- bgcolor="efefef" |
||
| XXIII <br/>[[1995]] <br/>[[Sankt-Gallen]] ({{CHE}}) |
|||
| rowspan=4 | XXIII <br/>[[1995]] <br/>[[Sankt-Gallen]] ({{CHE}}) || rowspan=4 | {{CHE}}<br />(8 puntos) || [[Willi Melliger|W. Melliger]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(12 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || rowspan=4 | {{FRA}}<br />(16 puntos) || [[Hervé Godignon|H. Godignon]] |
|||
| |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
{| |
|||
| [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || [[Jean-Maurice Bonneau|J. M. Bonneau]] |
|||
| rowspan=4 | {{CHE}}<br />(8 puntos)|| [[Willi Melliger|W. Melliger]] || ''Calvaro'' |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
|- |
|||
| [[Stefan Lauber|S. Lauber]] || [[Stephen Bradley|S. Bradley]] || [[Alexandra Ledermann|A. Ledermann]] |
|||
| [[Lesley Mcnaught-Mändli|L. Mcnaught-Mändli]] || ''Mändli-Doenhoff'' |
|||
|- bgcolor="efefef" |
|||
|- |
|||
| [[Markus Fuchs|M. Fuchs]] || [[John Whitaker|J. Whitaker]] || [[Roger Yves Bost|R. Y. Bost]] |
|||
| [[Stefan Lauber|S. Lauber]] || ''Baby Network Escado'' |
|||
|- |
|||
| [[Thomas Fuchs|T. Fuchs]] || ''Major AC Folien'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{GBR}}<br />(12 puntos) || [[Nick Skelton|N. Skelton]] || ''Everest Dollar Girl'' |
|||
|- |
|||
| [[Michael Whitaker|M. Whitaker]] || ''Everest Two Step'' |
|||
|- |
|||
| [[Stephen Bradley|S. Bradley]] || ''Endeavour'' |
|||
|- |
|||
| [[John Whitaker|J. Whitaker]] || ''Everest Welham'' |
|||
|} |
|||
| |
|||
{| |
|||
| rowspan=4 | {{FRA}}<br />(16 puntos) || [[Hervé Godignon|H. Godignon]] || ''Unic du Perchis'' |
|||
|- |
|||
| [[Jean-Maurice Bonneau|J. M. Bonneau]] || ''Pironniere'' |
|||
|- |
|||
| [[Alexandra Ledermann|A. Ledermann]] || ''Rochet'' |
|||
|- |
|||
| [[Roger Yves Bost|R. Y. Bost]] || ''Souviens Toi III'' |
|||
|} |
|||
|- |
|- |
||
| rowspan=4 | XXIV <br/>[[1997]] <br/>[[Mannheim]] ({{DEU}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(15,75 puntos) || [[Markus Merschformann|M. Merschformann]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(21,61 puntos) || [[Bert Romp|B. Romp]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(34,86 puntos) || [[Robert Smith|R. Smith]] |
| rowspan=4 | XXIV <br/>[[1997]] <br/>[[Mannheim]] ({{DEU}}) || rowspan=4 | {{DEU}}<br />(15,75 puntos) || [[Markus Merschformann|M. Merschformann]] || rowspan=4 | {{NLD}}<br />(21,61 puntos) || [[Bert Romp|B. Romp]] || rowspan=4 | {{GBR}}<br />(34,86 puntos) || [[Robert Smith|R. Smith]] |
Revisión a fecha de 23:56 4 set 2019
Esti artículu necesita wikificase. |
El Campeonatu d'Europa de Saltos de la FEI ye la más importante competición europea dientru de la especialidá de saltos. Cellébrase dende 1957 y la so organización cuerre a cargu de la Federación Ecuestre Internacional (FEI). De forma paralela a esti campeonatu, fáense anguaño otros pa xinetes mozos, xuveniles, neñes y neños, veteranos, ponis... Anguaño ye una competición mesta pero de 1957 a 1973, cuando nun yera común qu'homes y muyeres participaran nos campeonatos hípicos xuntos, les competiciones femenina y masculina facíense de manera dixebrada.
Dende l'añu 1967 el campeonatu fáese cada dos años y dende 1975, amás de la competición individual tamién tien llugar una competición d'equipos na que participen seleiciones nacionales. La edición de 2009, celebrada en Windsor (GBR), organizóse por primera vegada al mesmu tiempu que'l Campeonatu d'Europa de Doma de la FEI. Nel añu 2013 los campeonatos d'estes dos disciplines volvieron a facese de forma conxunta, nesti casu n'Herning (DNK). En 2015 n'Aquisgrán (DEU) los campeonatos d'Europa de cinco disciplines hípiques distintes (saltu, doma, voltéu, enganches y reining) compartieron escenariu por vez primera. Pal añu 2017 van coincidir en Gotemburgu (SWE) los de saltu, doma, doma adautada y enganches.
El campeonatu tien de facese al aire llibre y, por norma xeneral, una mesma federación nacional nun lu organizará dos vegaes siguíes.
Alemaña ye'l país con más títulos (14 individuales y 7 por equipos) y con más medayes (49 en total: 33 individuales y 16 por equipos). Los xinetes David Broome (GBR) y Paul Schockemöhle (DEU) son los que más campeonatos individuales tienen, tres caún d'ellos. Por equipos, los que tienen el mayor númberu de títulos son Michael Whitaker (GBR) y Ludger Beerbaum (DEU), con cuatro caún.
Seleición de participantes
Les federaciones nacionales son les encargaes de facer la convocatoria pal campeonatu, tando los equipos formaos por un mínimu de tres xinetes y tres caballos y un másimu de cinco xinetes y diez caballos. El xefe de caún de los equipos tien qu'escoyer, enantes d'entamar la primer prueba del campeonatu, los participantes finales (tres o cuatro binomios xinete-caballu) que competirán nun solo a nivel d'equipu sinón tamién individualmente.
Les federaciones que nun algamen a facer equipu puen convocar pal campeonatu a ún o dos xinetes, con ún o dos caballos caún. El xefe d'equipu va ser tamién l'encargáu d'escoyer a los binomios finales, que van participar na más qu'a nivel individual.
En tolos casos na más que son escoyibles caballos d'ocho o más años y xinetes mayores de 18 años (o que vayan cumplilos nel añu del campeonatu). Amás tanto unos como otros, anque nun ye necesario que como pareya, tienen que tener un certificáu de capacitación que consigue'l xinete o caballu que completara...
- ... con ocho o menos puntos un recorríu na competición por equipos del anterior Campeonatu d'Europa, del anterior Campeonatu del Mundu o de los anteriores Xuegos Olímpicos.
- ... un recorríu de la tercer competición individual del anterior Campeonatu del Mundu o de la final individual del anterior Campeonatu d'Europa o de los anteriores Xuegos Olímpicos.
- ... un recorríu de la primer ronda d'una competición de la Copa del Mundu de la FEI nun CSI1*, CSI2* o CSI3* seleicionáu ensin penalizaciones o nun CSI4* o CSI5* seleicionáu con ocho puntos o menos.
- ... un recorríu na primer ronda d'un Gran Premiu nun CSI3* ensin penalizaciones o nun CSI4* o CSI5* con ocho puntos o menos.
- ... con cuatro o menos puntos un recorríu de la primer o segunda ronda d'una Copa de Naciones nun CSIO3* o CSIO4* seleicionáu o de la primer ronda d'un Gran Premiu d'esos mesmos CSIO.
- ... con ocho o menos puntos un recorríu de la primer o segunda ronda d'una Copa de Naciones d'un CSIO 5* y de la primer ronda del Gran Premiu nesi mesmu eventu.
Los CSI y los CSIO válidos son espublizaos pola FEI l'añu enantes del campeonatu. Pa ser válides pa consiguir el certificáu nomáu arriba, les competiciones de Copa del Mundu de la FEI, Copa de les Naciones y los Grandes Premios tienen que cumplir coles regles establecíes pola FEI.
En casos esceicionales la FEI pue organizar competiciones pa la capacitación d'atletes de les federaciones pa les que seya imposible capacitar a los sos xinetes según el métodu ordinariu.
Formatu del campeonatu
La FEI establez nes sos regles les carauterístiques de los recorríos de caúna de les competiciones y el númberu y formatu d'estes. Anguaño son tres les pruebes que componen el campeonatu: les dos primeres van cuntar tanto pa la clasificación individual como pa la clasificación por equipos, mientres que la tercera tiense na más en cuenta pa la clasificación individual.
Los miembros de los tres primeros clasificaos na competición por equipos y los tres primeros xinetes clasificaos na competición individual reciben una medaya d'oru, de plata o de bronce, según seyan primeros, segundos o terceros. Amás, l'equipo ganador de la medaya d'oru va nomase Campeón d'Europa por Equipos asina como'l ganador de la medaya d'oru individual, que será nomáu Campeón d'Europa.
Primer prueba
La primer prueba, que ye parte del campeonatu individual y del campeonatu por equipos, ye xuzgada baxo la Tabla C del reglamentu de la FEI. En casu d'igualdá de tiempos, nun hai recorríu de desempate.
En primer llugar van participar los binomios que lo faen na más qu'individualmente, según l'orde que'l sortéu determinara. Tres d'ellos participará un binomiu de caún de los equipos (l'orde de los equipos determínase tamién nun sortéu) hasta completar cuatro tandes, con un binomiu distintu de cada equipu en cada tanda.
Los resultaos de caún de los binomios conviértense en puntos multiplicando'l so tiempu por 0,5 redondeando'l resultáu a dos decimales. Al que tenga menor resultáu dánse-y cero puntos y al restu la diferencia tres de la conversión ente esi menor resultáu y el de so. Si un binomiu ye elimináu o nun completa'l so recorríu, la so puntuación será venti puntos mayor que la del peor binomiu que terminara'l recorríu.
La puntuación nesta prueba de caún de los equipos ye la suma de les puntuaciones de los tres meyores clasificaos del equipu.
Segunda prueba
La segunda prueba consiste en dos rondes que son xuzgaes, ensin reló nin recorríu de desempate, baxo la Tabla A del reglamentu de la FEI. Los recorríos de les dos rondes van ser iguales. Igual que la primer prueba, tamién esta ye parte de los campeonatos individual y por equipos.
Ronda 1
Nesta ronda participen los mesmos binomios que na primer competición. Primero los que lo faen na más qu'individualmente, n'orde inversu de clasificación; dempués los equipos, tamién n'orde tamién inversu al de la clasificación y en cuatro tandes pero dividíos en dos grupos: el primeru colos equipos dende'l caberu fasta'l 11ᵘ y l'otru colos equipos del 10ᵘ al 1ᵘ.
- Clasificación individual: súmense los puntos de la primer prueba y d'esta primer ronda de la segunda prueba pa caún de los binomios, y ordénense de menor a mayor puntuación. Los cincuenta meyores (y los empataos na plaza númberu 50 si los hai) clasifíquense pa la segunda ronda d'esta segunda prueba.
- Clasificación por equipos: súmense los puntos de la primer prueba y los puntos de los tres meyores binomios del equipu nesta primer ronda de la segunda prueba. Ordénense los equipos de menor a mayor puntuación y los diez primeros clasifíquense pa la segunda ronda (final por equipos).
Ronda 2
Nesta segunda ronda participen primero los binomios clasificaos a nivel individual ensin equipu y de los equipos nun clasificaos pa esta ronda, n'orde inversu de clasificación. Dempués, en cuatro tandes y tamién n'orde inversu de clasificación, un binomiu de caún de los diez equipos finalistes. El resultáu de los binomios d'estos equipos va cuntar pal campeonatu por equipos y pal individual, nos casos en que'l binomiu tea ente los clasificaos dende la ronda anterior, y na más que pal campeonatu por equipos nel restu de los casos.
- Clasificación individual: súmense los puntos de la primer prueba y de les dos rondes de la segunda prueba pa caún de los binomios, y ordénense de menor a mayor puntuación. Los veinticinco meyores (y los empataos nel puestu 25) clasifíquense pa la tercer prueba.
- Clasificación por equipos: súmense los puntos acumulaos por cada equipu na primer prueba y na primer ronda d'esta segunda prueba y los puntos de los tres meyores binomios del equipu nesta segunda ronda. Ordénense los equipos de menor a mayor puntuación. El meyor de los equipos ye proclamáu Campeón d'Europa por Equipos. En casu d'empate nalgún de los tres primeros puestos, los equipos empataos tienen de saltar un recorríu de desempate (coles carauterístiques y de la forma que recueyen les normes de la FEI). Si l'empate ye pa los puestos del 4ᵘ al 10ᵘ, los equipos empataos comparten puestu.
Tercer prueba
La tercer competición consiste en dos rondes que son xuzgaes, ensin reló nin recorríu de desempate, baxo la Tabla A del reglamentu de la FEI. Caúna de les dos rondes tien un recorríu distintu. Esta competición pertenez únicamente al campeonatu individual y participen los veinticinco binomios clasificaos que completaran la segunda prueba ensin retirase o ensin ser eliminaos. Caltiénense cinco reserves por si dalgún de los veinticinco finalistes nun pue participar nesta prueba.
L'orde de salida a pista na ronda A ye inversu al de clasificación. A los puntos que caún de los binomios acumulare nes dos primeres pruebes súmense los puntos de la ronda A, ordenándose otra vuelta de menor a mayor puntuación tolos finalistes. Na ronda B los binomios van participar tamién n'orde inversu según esta última clasificación.
Na clasificación final ordénense los binomios de menor a mayor puntuación, dempués de sumar los puntos de caún d'ellos en caúna de les tres pruebes. El primer clasificáu ye nomáu Campeón d'Europa. En casu d'empate nalgún de los tres primeros puestos, los binomios empataos tienen de saltar un recorríu de desempate fechu con ocho de los ostáculos de les rondes A y B.
Medayistes
Individuales
Actividá | |||
---|---|---|---|
I 1957 Rotterdam ( Países Baxos) |
Hans-Günter Winkler Sonnenglanz / Halla 8 puntos |
Bernard de Fombelle Bucephale / Buffalo 11 puntos |
Salvataore Oppes Pagoro 24 puntos |
II 1958 Aquisgrán ( Alemaña Occidental) |
Fritz Thiedemann Meteor |
Piero d'Inzeo The Rock |
Hans-Günter Winkler Halla |
III 1959 París ( Francia) |
Piero d'Inzeo Uruguay / The Quiet Man 8 puntos |
Pierre Jonquères d'Oriola Virtuoso / Isofelt 16,5 puntos |
Fritz Thiedemann Godewind / Retina 24 puntos |
IV 1961 Aquisgrán ( Alemaña Occidental) |
David Broome Sunsalve / Silverknoight |
Piero d'Inzeo Pioneer / The Rock |
Hans-Günter Winkler Feuerdorn / Romanus |
V 1962 Londres ( Reinu Xuníu) |
David Barker Mister Softee / Franco 4 puntos |
Hans-Günter Winkler Romanus / Feuerdorn 8 puntos |
Piero d'Inzeo The Rock 8 puntos |
VI 1963 Roma ( Italia) |
Graziano Mancinelli Rockette / The Rock 6 puntos |
Alwin Schockemöhle Freiherr / Ferdl 6 puntos |
Harvey Smith O'Malley / Warpaint 16 puntos |
VII 1965 Aquisgrán ( Alemaña Occidental) |
Hermann Schridde Kamerad / Dozent 11 puntos |
Nelson Pessoa Huipil / Gran Geste 14 puntos |
Alwin Schockemöhle Exakt / Freiherr 15,5 puntos |
VIII 1966 Lucerna ( Suiza) |
Nelson Pessoa Huipil / Gran Geste 6 puntos |
Frank Chapot Good Twist / San Lucas 9,5 puntos |
Hugo Miguel Arrambide Chimbote 11 puntos |
IX 1967 Rotterdam ( Países Baxos) |
David Broome Mister Softee / Top of the Morning 15,5 puntos |
Harvey Smith Harvester 20,5 puntos |
Alwin Schockemöhle Pesgö / Donald Rex 22 puntos |
X 1969 Hickstead ( Reinu Xuníu) |
David Broome Mister Softee / Top of the Morning 6 puntos |
Alwin Schockemöhle Donald Rex / Wimpel 6 puntos |
Hans-Günter Winkler Enigk / Torphy 8 puntos |
XI 1971 Aquisgrán ( Alemaña Occidental) |
Hartwig Steenken Simona / Kosmos 11.5 puntos |
Harvey Smith Evan Jones / Mattie Brown 13,5 puntos |
Paul Weier Wulf / Donauschwalbe 14 puntos |
XII 1973 Hickstead ( Reinu Xuníu) |
Paddy MacMahon Pennwood Forge Mill 7,5 puntos |
Alwin Schockemöhle The Robber / Weiler 14 puntos |
Hubert Parot Tic / Port Royale 15 puntos |
XIII 1975 Múnich ( Alemaña Occidental) |
Alwin Schockemöhle Warwick 4,5 puntos |
Hartwig Steenken Erle 15,5 puntos |
Sönke Sönksen Kwept 15,5 puntos |
XIV 1977 Viena ( Austria) |
Johan Heins Seven Valleys 8 ptos (desempate 4 ptos/51,4s) |
Eddie Macken Kerrygold 8 ptos (desempate 4 ptos/51,5 s) |
Antoon Ebben Jumbo Design 9 puntos |
XV 1979 Rotterdam ( Países Baxos) |
Gert Wiltfang Roman 8,95 puntos |
Paul Schockemöhle Deister 9,10 puntos |
Hugo Simon Gladstone 10,85 puntos |
XVI 1981 Múnich ( Alemaña Occidental) |
Paul Schockemöhle Deister 0 puntos |
Malcolm Pyrah T. Anglezarke 2,03 puntos |
Bruno Candrian Van Gogh 5,24 puntos |
XVII 1983 Hickstead ( Reinu Xuníu) |
Paul Schockemöhle Deister 2,49 puntos |
John Whitaker Ryans Son 9,27 puntos |
Frédéric Cottier Flambeau 13,18 puntos |
XVIII 1985 Dinard ( Francia) |
Paul Schockemöhle Deister 15,06 puntos |
Heidi Robbiani Jessica 16,29 puntos |
John Whitaker Hopscotch 17,71 puntos |
XIX 1987 Sankt-Gallen ( Suiza) |
Pierre Durand Jappeloup 4,75 puntos |
John Whitaker Next Milton 6,31 puntos |
Nick Skelton Apollo 12,92 puntos |
XX 1989 Rotterdam ( Países Baxos) |
John Whitaker Next Milton 8,5 puntos |
Michael Whitaker Mon Santa 9,03 puntos |
Jos Lansink Felix 13,06 puntos |
XXI 1991 La Baule ( Francia) |
Eric Navet Quito de Baussy 12,22 puntos |
Franke Sloothaak Walzerkönig 16,59 puntos |
Jos Lansink Egano 16,61 puntos |
XXII 1993 Xixón ( España) |
Willi Melliger Quinta C 8,83 puntos |
Michel Robert Miss S.P. 8,91 puntos |
Michael Whitaker Midnight Madness 9.39 puntos |
XXIII 1995 Sankt-Gallen ( Suiza) |
Peter Charles La Ina 8 ptos (desempate 4 ptos/49,83 s) |
Michael Whitaker Ev. Two Step 8 ptos (desempate 4 ptos/50,97 s) |
Willi Melliger Calvaru V 12 puntos |
XXIV 1997 Mannheim ( Alemaña) |
Ludger Beerbaum Ratina Z 0 puntos |
Hugo Simon E.T. FRH 4,35 puntos |
Willi Melliger Calvaru V 12,20 puntos |
XXV 1999 Hickstead ( Reinu Xuníu) |
Alexandra Ledermann Rochet M 9,60 puntos |
Markus Fuchs Tinka's Boy 11,31 puntos |
Lesley McNaught Dulf 12,29 puntos |
XXVI 2001 Arnhem ( Países Baxos) |
Ludger Beerbaum Gladdys S 8,07 puntos |
Ludo Philippaerts Otterongo 14,19 puntos |
Rolf-Göran Bengtsson Isovlas Pialotta 15,81 puntos |
XXVII 2003 Donaueschingen ( Alemaña) |
Christian Ahlmann Cöster 11,55 puntos |
Ludger Beerbaum Goldfever III 11,59 puntos |
Marcus Ehning For Pleasure 12,01 puntos |
XXVIII 2005 San Patrignano ( Italia) |
Marco Kutscher Montender II 7,79 puntos |
Christina Liebherr L. B. No Mercy 8,69 puntos |
Jeroen Dubbeldam Bmc Nassau 11,62 puntos |
XXIX 2007 Mannheim ( Alemaña) |
Meredith Michaels-Beerbaum Shutterfly 1,54 puntos |
Jos Lansink Al-Kaheer Cavalor Cumano 3,42 puntos |
Ludger Beerbaum Goldfever III 5,11 puntos |
XXX 2009 Windsor ( Reinu Xuníu) |
Kevin Staut Kraque Boom 9,42 puntos |
Carsten-Otto Nagel Corradina 9,64 puntos |
Albert Zoer Oki Doki 11,18 puntos |
XXXI 2011 Madrid ( España) |
Rolf-Göran Bengtsson Ninja La Silla 6,77 puntos |
Carsten-Otto Nagel Corradina 8,69 puntos |
Nick Skelton Carlo 9,04 puntos |
XXXII 2013 Herning ( Dinamarca) |
Roger Yves Bost Castle Forbes Myrtille Paulois 1,58 puntos |
Ben Maher Cella 4,00 puntos |
Scott Brash Hello Sanctos 6,72 puntos |
XXXIII 2015 Aquisgrán ( Alemaña) |
Jeroen Dubbeldam SFN Zenith N. O. P. 3,68 puntos |
Gregory Bathelet Conrad de Hus 5,04 puntos |
Simon Delestre Ryan des Hayettes 7,67 puntos |
XXXIV 2017 Gotemburgu ( Suecia) |
Peder Fredricson All In puntos |
Harrie Smolders Don VHP Z puntos |
Cian O'Connor Good Luck puntos |
XXXV 2019 Rotterdam ( Países Baxos) |
Martin Fuchs Clooney 51 puntos |
Ben Maher Explosion W puntos |
Jos Verlooy Igor puntos |
XXXVI 2021 Budapest ( Hungría) |
Tien de cellebrase nel mes d'agostu de 2021 |
Equipos
Competición femenina
Actividá | |||||
---|---|---|---|---|---|
I | 1957 | Spa ( Bélxica) |
Pat Smythe Flanagan |
Giulia Serventi Doly |
Michèle d'Orgeix-Cance Océan |
II | 1958 | Palermo ( Italia) |
Giulia Serventi Doly |
Anna Clement Nico |
Irene Jansen Adelboon |
III | 1959 | Rotterdam ( Países Baxos) |
Ann Townsend Bandit |
Pat Smythe Flanagan |
Giulia Serventi Doly Anna Clement Nico |
IV | 1960 | Copenhague ( Dinamarca) |
Suzan Cohen Clare Castle |
Dawn Warren-Wofford Hollandia |
Anna Clement Nico |
V | 1961 | Deauville ( Francia) |
Pat Smythe Scorchin |
Irene Jansen Kairouan |
Michèle Cancre Océan |
VI | 1962 | Madrid ( España) |
Pat Smythe Flanagan |
Helga Köhler Cremon |
Paola Goyoaga Elizalde Kif Kif |
VII | 1963 | Hickstead ( Reinu Xuníu) |
Pat Smythe Flanagan |
Arline Givaudan Huipil |
Anneli Drummond-Hay Merely-a-Monarch |
VIII | 1966 | Xixón ( España) |
Janou Lefèbve Kenavo |
Monica Bachmann Sandro |
Lalla Novo Oxo Bob |
IX | 1967 | Fontainebleau ( Francia) |
Kathy Kusner Untouchable |
Lalla Novo Prédestine |
Monica Bachmann Erbach |
X | 1968 | Roma ( Italia) |
Anneli Drummond-Hay Merely-a-Monarch |
Giulia Serventi Gay Monarch |
Marion Coakes Stroller Janou Lefèbve Rocket |
XI | 1969 | Dublín ( Irlanda) |
Iris Kellett Morning Light |
Anneli Drummond-Hay Zanthos |
Alison Westwood The Maverick VII |
XII | 1971 | Sankt-Gallen ( Suiza) |
Ann Moore Psalm |
GBR} Alison Westwood Dawes The Maverick VII |
Monika Leitenberger Limbara de Porto Conte |
XIII | 1973 | Viena ( Austria) |
Ann Moore Psalm |
Caroline Bradley True Lass |
Monica Bachmann Weier Erbach |
Medayeros
Individual
Actividá | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 | Alemaña | 14 | 10 | 9 | 33 |
2 | Reinu Xuníu | 6 | 8 | 6 | 20 |
3 | Francia | 5 | 3 | 3 | 11 |
4 | Italia | 2 | 2 | 2 | 6 |
5 | Países Baxos | 2 | 0 | 5 | 7 |
6 | Suiza | 1 | 3 | 5 | 9 |
7 | Brasil | 1 | 1 | 0 | 2 |
+ | Irlanda | 1 | 1 | 0 | 2 |
9 | Suecia | 1 | 0 | 1 | 2 |
10 | Bélxica | 0 | 3 | 0 | 3 |
11 | Austria | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Estaos Xuníos d'América | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Arxentina | 0 | 0 | 1 | 1 |
Equipos
Actividá | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 | Alemaña | 7 | 4 | 5 | 16 |
2 | Reinu Xuníu | 5 | 5 | 3 | 13 |
3 | Suiza | 4 | 5 | 5 | 14 |
4 | Países Baxos | 4 | 1 | 3 | 8 |
5 | Irlanda | 1 | 0 | 1 | 2 |
6 | Francia | 0 | 4 | 3 | 7 |
7 | Suecia | 0 | 1 | 1 | 2 |
8 | Italia | 0 | 1 | 0 | 1 |
Total
Actividá | |||||
---|---|---|---|---|---|
1 | Alemaña | 21 | 14 | 14 | 49 |
2 | Reinu Xuníu | 11 | 13 | 9 | 33 |
3 | Países Baxos | 6 | 1 | 8 | 15 |
4 | Suiza | 5 | 8 | 10 | 23 |
5 | Francia | 5 | 7 | 6 | 18 |
6 | Italia | 2 | 3 | 2 | 7 |
7 | Irlanda | 2 | 1 | 1 | 4 |
8 | Suecia | 1 | 1 | 2 | 4 |
9 | Brasil | 1 | 1 | 0 | 2 |
10 | Bélxica | 0 | 3 | 0 | 3 |
11 | Austria | 0 | 1 | 1 | 2 |
12 | Estaos Xuníos d'América | 0 | 1 | 0 | 1 |
13 | Arxentina | 0 | 0 | 1 | 1 |