Candidatures pa les eleiciones a la Xunta Xeneral del Principáu d'Asturies de 2019

De Wikipedia
Saltar a navegación Saltar a la gueta

Rellación de candidatures proclamaes pa les eleiciones a la Xunta Xeneral del Principáu d'Asturies de 2019:[1]

Ciudadanos-Partíu de la Ciudadanía[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Fermín Rincón Palomino
2. Juan José Fernández Bermúdez
3. María Pilar Martínez Rodríguez
4. María del Mar Turatti Ruiz
5. Raquel Fernández Borra
6. Eduardo Ceferino Noriega Santos
Suplentes:
1. Juan José Garaot López
2. Paulino Rodríguez Blanco
3. María Andrea Nogueira Feito

|

Centro

1. Juan Antonio Vázquez García
2. Ana María Coto Montes
3. Sergio García Rodríguez
4. Laura Pérez Macho
5. Luis Armando Fernández Bartolomé
6. Ana Rosa Fonseca Díaz
7. Susana Fernández Álvarez
8. Cristóbal de la Coba Ortiz
9. Luis Carlos Fanjul Viña
10. Manuel Cifuentes Corujo
11. María Parreño Fernández
12. Elena Inmaculada Lomba Monjardín
13. Laura Infanzón Méndez
14. Miguel Ángel Fernández Rodríguez
15. Juan Guillermo Zapata Orozco
16. Almudena Fernández Domínguez
17. Violeta Fernández Sordo
18. Jaime López González
19. Rafael Gómez Goñi
20. María Teresa Díaz González
21. Antonio Rivas Sánchez
22. María del Pilar Ferreras Ponga
23. Aleida González Cuervo
24. Pablo Llaneza Llaneza
25. María Patricia Núñez Menéndez
26. Marina Novoa Gómez
27. Julián Bravo Rodríguez
28. José Manuel Valdés Tamargo
29. Aitor Alonso Mallada
30. Paula Fernández Méndez
31. Alberto Mier Martínez
32. Juan Ramón Curto García
33. Patricia Díaz de Abajo
34. María Luisa Madrid Romero
Suplentes:
1. Javier Alejandro Suárez López
2. Ana María Román Pañeda
3. Rubén Candás Victorero

|

Oriente

1. Rosario Montserrat Fernández Román
2. José Antonio Sánchez Cueto
3. Emilia Esther de la Maza Fernández
4. Angel José Sarrapio Borbolla
5. Lucía García Roza
Suplentes:
1. Juan José Rodríguez Sampedro
2. Consuelo de Abajo Falagán
3. Juan Carlos Lorenzo Villanueva

|}

Asturies pela Izquierda[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Francisco Javier Méndez Rodríguez
2. Sonia Rubio Fernández
3. Ignacio López Fernández
4. Isabel Guardado Rodríguez
5. David Fernández González
6. María del Carmen Freije González
Suplentes:
1. Monserrat Galán Garrido
2. Samuel Areces Valle
3. Ana Miranda García

|

Centro

1. Ángela Rosa Vallina de la Noval
2. Ovidio Zapico González
3. María Josefa Miranda Fernández
4. Maximino García Suárez
5. Elsa Valle Sánchez
6. Faustino Zapico Álvarez
7. Beatriz González Prieto
8. Pablo Pérez Fernández
9. Marta Pulgar García
10. Jaime Gareth Flórez Barreales
11. Arantza Margolles Berán
12. José Benito García Proenza
13. Agustina Guglielmetti López
14. Plácido Rodríguez Fernández
15. Ana Isabel Díaz Fernández
16. Iván Huerga Antuña
17. Patricia Suárez Fernández
18. Julio Antuña Román
19. Carlota Begega García
20. José Fernando Díaz Rañón
21. Margarita González Benavides
22. Alejandro Alonso Prado
23. María Teresa Duarte Llaneza
24. Fernando Alberto Tirador Martínez
25. Priscila Alonso Sánchez
26. Luis Álvarez Pérez
27. Yasmina Triguero Estévez
28. Julio César Suárez López
29. María Carmen Pedrayes Rodríguez
30. Adrián Fernández Rancaño
31. María Soraya Casares Alperi
32. José María Ordóñez Alonso
33. María Rosa Fernández García
34. Pedro Alberto Álvarez Liébana
Suplentes:
1. María de la Paz López Rodríguez
2. Manuel Medina Fernández
3. María Teresa Álvarez Vázquez

|

Oriente

1. Begoña Collado Villa
2. Camilo Xabel Sousa González
3. Andrea Díaz Martínez
4. José Antonio Estrada Ordiales
5. María Beatriz Isabel Alonso Bugueiro
Suplentes:
1. Miguel Ángel Blanco Menéndez
2. María Begoña Lueje Marcos
3. Carlos Callejón Berbes

|}

Federación Socialista Asturiana[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Marcelino Marcos Líndez
2. Alba Álvarez Núñez
3. Ricardo Suárez Argüelles
4. Lidia Fernández Fernández
5. Arturo Álvarez Fernández
6. Lucía Rodríguez Begega
Suplentes:
1. José Víctor Rodríguez Fernández
2. Rosa María Rodríguez González
3. David Álvarez Suárez

|

Centro

1. Adrián Barbón Rodríguez
2. María Celia Fernández Fernández
3. Juan Manuel Cofiño González
4. María Dolores Carcedo García
5. Enrique Fernández Rodríguez
6. Ana Isabel González Cachero
7. Luis Ramón Fernández Huerga
8. Mónica Ronderos García
9. Alfonso Albaladejo Carrasco
10. Noelia Macías Mariano
11. René Suárez Férnández
12. Carmen Eva Pérez Ordieres
13. José Ramón Fernández Castro
14. Águeda Areces Sastre
15. Daniel Portillo Ordiz
16. María Josefa Sánchez González
17. Manuel Ángel Fernández Galán
18. Melania Álvarez García
19. Tomás Cueria González
20. María del Pilar Huerta Alonso
21. César Movilla Anta
22. María de la Paz González Gómez
23. Pedro Fernández-Raigoso Castaño
24. Alba Álvarez Suárez
25. Pablo Salvador Brenes Martínez
26. Blanca María Manuela Cañedo-Argüelles Gallastegui
27. Javier Prieto Álvarez
28. Margarita del Valle López
29. Paulino Blanco Olaiz
30. Verónica Rey García
31. Santos Tejón Llaneza
32. María Julia Acebal Fernández
33. Alejandro Fanjul Rodríguez
34. María Ángeles Flórez Peón
Suplentes:
1. Pablo García Fernández
2. Adriana Lastra Fernández
3. Iván Fernández García

|

Oriente

1. Jimena Llamedo González
2. Ángel Ricardo Morales Fuentecilla
3. María Esther Freile Fernández
4. Vidal Antón Gonzalo
5. Lorena Villar Sánchez
Suplentes:
1. José Manuel Abeledo Viesca
2. Julia Alegre Montes
3. Iván Allende Toraño

|}

Partíu Popular[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Álvaro Queipo Somoano
2. Cristina Vega Morán
3. Silvia Pérez Suárez
4. David Fernández Ginzo
5. María del Pilar González Menéndez
6. Ernesto Maseda González
Suplentes:
1. Gemma Álvarez Cereigido
2. Emilio de Vicente Fernández
3. José Alberto Lombardía Arruñada

|

Centro

1. María Teresa Mallada de Castro
2. Reyes Fernández Hurlé
3. Pablo González Menéndez
4. Pablo Álvarez-Pire Santiago
5. Beatriz Polledo Enríquez
6. María Gloria García Fernández
7. José Antonio Donate Suárez
8. Matías Rodríguez Feito
9. José Ramón Fernández Gutiérrez
10. María Paz Prado Vega
11. Jorge Hurlé Palacio
12. Jesús Pablo González-Nuevo Quiñones
13. Avelina Patricia Martínez García
14. Juan Antonio del Peño Llorente
15. María del Carmen Llanes del Barrio
16. Javier Quesada Funes
17. Pedro de Rueda Gallardo
18. David José Mérida Fernández
19. Cristina Villanueva Arandojo
20. Concepción Pilar Suárez Suárez
21. Carlos Eugenio de la Losa Melero
22. José González Menéndez
23. Adrián Menéndez Conde
24. María de la Cinta Mántaras Costales
25. Sonia García Arias
26. María Ángeles Ochoa Vila
27. José Manuel Díaz Martínez
28. Félix Reinoso Simón
29. María Soledad Gorrite García
30. Ascanio Vicente González González
31. Inmaculada Lucía Díaz de la Noval Díaz
32. Reinerio Álvarez Saavedra
33. José Antonio Velasco Tuero
34. Aide Begoña Valdés Álvarez
Suplentes:
1. María Natividad Fernández Álvarez
2. Juan José Lastra Menéndez
3. Ana Belén Sánchez Rodríguez

|

Oriente

1. José Manuel Felgueres Abad
2. Javier Brea Pastor
3. María Salomé García García
4. José Ángel Fernández García
5. Cristina Martínez Díaz
Suplentes:
1. Cristina Menéndez García
2. María Cecilia Fernández García
3. Constantino Medina Pérez

|}

Foru Asturies[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Ana Isabel Méndez de Andés Rodríguez
2. María del Carmen Rodríguez Fernández
3. Manuel Ángel García López
4. Virgilio López Rico
5. Ana María Ramón Gordejuela
6. Francisco Álvarez-Cascos Fernández
Suplentes:
1. Manuel Avello Álvarez
2. Guzmán Fernández López
3. Ana Pérez Feito

|

Centro

1. María del Carmen Moriyón Entrialgo
2. Adrián Pumares Suárez
3. Pedro Leal Llaneza
4. María del Carmen Fernández Gómez
5. Fernando Tejada Barrigón
6. Eva María Illán Méndez
7. Pablo González González
8. Herminio Arturo González Suárez
9. Ana Isabel Martínez Castañón
10. Jorge Fernández Álvarez
11. Patricia García Villanueva
12. Alejandra Martínez Álvarez
13. Ana María Braña Rodríguez-Abello
14. Manuel Ángel Rosal Rodríguez
15. José Manuel Tamargo Fernández
16. María Concepción Artime Velarde
17. Víctor Antonio Fernández Sampedro
18. Genaro Rodríguez Ordóñez
19. Laura Flores Fernández
20. David Maujo Cuevas
21. Emilia Calvo Agues
22. Luisa María Pozueco Cachero
23. Justo Marco Grana Escolar
24. Ignacio Onís Peral
25. Manuel Fano Alonso
26. María Jesús Alonso Collado
27. María del Mar García Díaz
28. Francisco Osorio Vázquez
29. Anselmo Federico Guillermo Hulton Sánchez
30. Andrés Núñez López
31. María del Camino Gutiérrez Gutiérrez
32. Carolina Morilla Cernuda
33. Fernando Couto Garciablanco
34. José Luis Magro Esteban
Suplentes:
1. María Teresa Juan Fuente
2. José Ramón Fanjul Quintanal
3. María Beatriz Corzo Río

|

Oriente

1. Pelayo Martínez Díaz
2. Roberto Álvarez Ceñal
3. Carmen Paloma Noriega Álvarez
4. Cayetano Pérez-Cubillas Ruiz
5. María José Rey Canteli
Suplentes:
1. María José Bode Eguen
2. Fernando Nava Prieto
3. María Dolores Rozas Álvarez

|}

Partíu Comunista de los Trabayadores d'España[editar | editar la fonte]

  • Candidatura del Partíu Comunista de los Trabayadores d'España (PCTE):
Occidente

1. Saúl Fernández Garrote
2. Rubén Baizán Ramos
3. Esther Villanueva García
4. Eva Fernández García
5. José Antonio Álvarez Méndez
6. Carina Penín Alonso
Suplentes:
1. Sofía Velat Llavona
2. Adrián Nido García
3. Jaime Blanco Muñiz

|

Centro

1. Severino Menéndez Minas
2. Aida Muel González
3. José Iván Fernández Andrade
4. Bárbara Marín Prada
5. José Ramón Tejón González
6. Jaime Rodríguez Fidalgo
7. Verónica Santos Repiso
8. Álvaro Calle Carranza
9. Ana María Turrero Orrio
10. Óscar González Larrea
11. Alejandro Fernández Suárez
12. Nuria Platas Iglesias
13. Serafín José Baldeón Vega
14. Alejandra Gutiérrez García
15. Astur Lorenzo Jurado
16. Francisco Fernández Porrúa
17. Víctor Manuel Ares Piñeiro
18. Ángeles María Bastardo Moreno
19. José Ramón Solís Solís
20. Covadonga Segado Martínez de Yuso
21. Guillermo Álvarez Marino
22. Rosario Muñiz Estrada
23. Carlos Ángel Peláez Alonso
24. Gil Rico Blanco
25. Lorena Catrofes Martínez
26. José Cuesta Sánchez
27. Aida Solís Gutiérrez
28. Camilo Víctor Vázquez García
29. David Joao Rodríguez Secades
30. Laura Vázquez Martínez-Jáñez
31. Raúl Martínez Turrero
32. Juan Nogueira López
33. Laura Martínez Jáñez
34. Nerea Estévez García
Suplentes:
1. Gisela Seisdedos Maceo
2. Jorge Fernández Ugarte
3. Gil Ramón Rico Gómez

|

Oriente

1. Enmakón Boyero Vicente
2. Inés González Castro
3. Pablo García García
4. Gloria Iturralde Valencia
5. Alexis Neira Navarro
Suplentes:
1. Ramón Huerta Riesgo
2. Fernando García Álvarez
3. María Natividad Ramos Montes

|}

Vox[editar | editar la fonte]

  • Candidatura de Vox (Vox):
Occidente

1. María Teresa González Fernández
2. Manuel Suárez Rodríguez
3. Rafael Alejandro Sierra Herraiz
4. Esther López Fernández
5. Gonzalo Díaz Soto
6. Nuria Pazos Fernández
Suplentes:
1. Silvia Fernández Menéndez
2. Damián Martínez Gómez
3. Andrea Michelle de la Cera Fernández

|

Centro

1. Ignacio Blanco Urizar
2. Sara Concepción Álvarez Rouco
3. Javier Jove Sandoval
4. Roberto Fernández Argüelles
5. Sonsoles Peralta López
6. Elena Figaredo Sanjuán
7. Victorino Fernández Suárez
8. María Teresa Dulce Pérez de Rada Cavanilles
9. Rogelio Muñiz Baizán
10. María Teresa López Iglesias
11. Juan José Cuenca Martínez
12. María Belén Gallinal González
13. Silvia Gargante López-Balcells
14. Adrián Iglesias Acebal
15. Esteban Sanfrutos Antón
16. Ana María Moral Argüelles
17. Alejandro Cueto-Felgueroso Felgueroso
18. Flor Suárez Fernández
19. María Muñiz García
20. Luis Andrés Cleominio Sánchez Caveda
21. Mónica Moro Canel
22. Carolina López Fernández
23. Roberto Enrique Chamero Banks
24. José Luis Criado Bernardo
25. Elisa Beatriz García del Frade
26. María Isabel Álvarez de la Riva
27. José Clemente Fernández González
28. Elvira López Fresno
29. María Concepción Negro Arigita
30. Marcos Moreno Camblor
31. Juana Pérez Calado
32. José Manuel Rodríguez Martínez
33. María Luisa Menéndez Martínez
34. Rafael Ernesto Baquero Gómez Quintero
Suplentes:
1. Román José Villa Fernández
2. Josefa Álvarez Fonseca
3. Salvador Fuente Calleja

|

Oriente

1. Javier Remis Hurlé
2. Rocío Isabel Fernández Rodríguez
3. Hortensia Sánchez Bretaño Soler
4. Luis Miguel García Cano
5. Ramón Rosendo Díaz Arduengo
Suplentes:
1. María Flórez González
2. María Patricia Lampón Rodríguez
3. Javier Ignacio Meana Díaz

|}

Andecha Astur[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Antonio Fuertes Rodríguez
2. María Dolores Suárez Vallina
3. Diego Fernández Rodríguez
4. Alejandra Pérez de Oliveira
5. Armando Álvarez Lago
6. Ana Isabel Botrán Díaz
Suplentes:
1. Faustino José Villanueva Pérez
2. María José Melero García
3. José Luis Villa Fernández

|

Centro

1. Llucía Fernández Marqués
2. Ana Isabel Ríos Suárez
3. Víctor Hugo Martínez Saavedra
4. Xosé Nel Navarro Suárez
5. Arturu Xosé Bermeyu García
6. Paulo Arboleya Canteli
7. Dulce María Gil Fernández
8. Mario Arbesú Iglesias
9. María del Carme Pérez Antolín
10. Miguel Ánxelu Agudo Rodicio
11. Ana Fernández Marqués
12. Xabel Díaz García
13. Paula María Martínez de la Riva García
14. Mariano Suárez Rodríguez
15. Fernán Gonzali Llechosa
16. Sonia Baragaño Llaneza
17. José Luis Fernández González
18. María Carmen Marqués López
19. Nel Xesús Álvarez García
20. Atilano Rodríguez Álvarez
21. Anzu Fernández Pérez
22. María Isabel García Menéndez
23. Clara Coto González
24. Fernán Carlos Morán Suari
25. Adolfo Antuña Arcas
26. Pachu Llavandera Díaz
27. Juan Francisco Díaz Coto
28. María Agudo Rodicio
29. María Belén Redondo Tuñón
30. Xosé Avelino Devesa Castaño
31. Lluis Aique Iglesias Fernández
32. Priscila Álvarez Junqueira
33. Ricardo Álvarez García
34. Petra Fernández Aladro
Suplentes:
1. Violeta Santapaz García
2. Miguel Ángel Fernández Camblor
3. David Gala Galán

|

Oriente

1. Bruno Gómez Jiménez
2. María del Pilar Gutiérrez Dosal
3. Xabel de Cea Gutiérrez
4. María Isabel Alguacil Requena
5. Rafael Suárez Rodríguez
Suplentes:
1. Jorge Daniel Pereira Díez
2. María González Suárez
3. Fernando Tuñón Fernández

|}

Podemos Asturies[editar | editar la fonte]

Centro

1. Lorena María Gil Álvarez
2. Daniel Mari Ripa
3. Nuria Rodríguez López
4. Rafael Abelardo Palacios García
5. Jara Cosculluela Melguizo
6. Ricardo Menéndez Salmón
7. María Ángeles Fal Fernández
8. Xulio Andrés Elipe Raposo (Xune)
9. Soraya Calvo González
10. Héctor Gómez Navarro
11. Itziar Fuente Martín
12. Paulino Feito Alonso
13. Anaya Covadonga Caraduje Carbajo
14. José Manuel Lago Méndez
15. Leticia Valle García
16. Francisco José Suárez Fernández
17. María Isabel Fernández Álvarez
18. Jacobo Bastida Freijedo (Xacobe)
19. Cristina Isabel Tuero Ordóñez
20. María del Carmen Álvarez Vázquez
21. María del Pilar Álvarez Zapico
22. José Manuel Fernández Folgueras
23. Mónica Uría Riesgo
24. Nixen Ángel Fernández García-Jove
25. Amaya Alonso Fernández
26. José María Guillermo Estrada Janáriz
27. Sofía Raquel Fernández Martínez
28. Rogelio García-Tuñón López
29. Alma María Hernández de Rojas
30. Diego Álvarez Alonso
31. Alba Nogueiro García
32. José Antonio Saavedra Rodríguez (Antón)
33. Yolanda Pérez Fernández
34. Guillermo Manuel Rendueles Olmedo
Suplentes:
1. Félix Fernández Rodríguez
2. María Esther González Deben
3. Mario Prieto Alonso

Partíu Animalista Contra'l Maltratu Animal[editar | editar la fonte]

Centro

1. Claudia Suárez Martínez
2. David Cienfuegos Cereijo
3. María del Pilar Arango Rodríguez
4. Celestina Angélica Fernández Zamora
5. Faustino Álvarez García
6. Carmen Anes López
7. Francisco Javier Moreno Sanjuán
8. María Jacqueline García Rubio
9. Ramón Luis Vega Muñiz
10. Tania Fernández Rodríguez
11. Alberto Pérez Arroyo
12. Lydia Begoña Palomino Martínez
13. Margarita Crevillén Villalba
14. Ana Iglesias Rodríguez
15. Víctor González Llistó
16. Paloma González Rivera
17. Genoveva Pérez Van Kappel
18. Enrique Pérez Rodríguez
19. Marine Mikayelyan Zargaryan
20. Marco Antonio Cembranos Álvarez
21. Sandra Antonia Álvarez Martínez
22. Silvia Ordóñez González
23. Sergio Díaz Sabates
24. Miguel Ángel Huelga Díaz
25. Rosana Suárez Fernández
26. Pablo Díaz Martín
27. María Begoña Suárez Figaredo
28. María Purificación Gil Carnicero
29. Joaquín Montes Robledo
30. María Jesús Castro Chiquirrín
31. Víctor Manuel Lastres Rivas
32. Lucía Menéndez Pravia
33. Luis Granada Millán
34. Verónica González Castellanos
Suplentes:
1. Walter Sánchez Suárez
2. Sandra María Serrano García
3. Andrea Fernández Busto

|}

Verdes-Equo[editar | editar la fonte]

Occidente

1. Luis Alcázar Layna
2. Loreto Castaedo García
3. Joaquín Arce Fernández
4. Emma Álvarez Alba
5. Ernesto Redruello Fernández
6. Dulce María Gutiérrez Canseco
Suplentes:
1. Nuria Saavedra Castro
2. Armando Rodríguez González
3. María Paloma Hernández Sánchez

|

Centro

1. Eva del Fresno Díaz
2. Enrique Fernández Menéndez
3. Olga Álvarez García
4. Juan Ignacio González García
5. Inés Prada Fernández
6. Eduardo Campomanes Calleja
7. María Iris Martín Baltanás
8. Enrique Guillermo Pañeda Reinlein
9. Azulina Llano González
10. José Antonio Ballesteros Garrido
11. Cristina Entrialgo Vega
12. Pelayo Martínez Beiro
13. Eva Fernández Quintana
14. José Miguel Bernardo Rodríguez
15. Andrea Berrocal González
16. Gumersindo Fidel Rubín González
17. María Olga Muñiz Rimada
18. Alberto Cabello Thomas
19. Llara Fuente Corripio
20. Javier Civieta Rojas
21. Inés Rico Castaño
22. Adrián Blanco García
23. Concepción Suco Rodríguez
24. Francisco Coca Martín
25. Irene Ordaz de Torres
26. Sergio Fernández Sierra
27. Miryam Enríquez Domínguez
28. Alberto Durán Ramos
29. María Mercedes Martínez Montes
30. Juan Carlos Lázaro Clemente
31. Leticia María González Díaz
32. Rufino Fernández Alonso
33. María Dolores Hofmann Piquet
34. David Nieto Barba
Suplentes:
1. David Díaz Delgado
2. Matilde Huerta García
3. Rubén Corral Vega

|}

Referencias[editar | editar la fonte]

  1. Junta Electoral Provincial de Asturias: «Candidaturas proclamadas para las Eleiciones Autonómicas 2019». Boletín Oficial del Principado de Asturias núm. 82, de 30 de abril de 2019. https://sede.asturias.es/bopa/2019/04/30/2019-04372.pdf.